Logo
صفحه نخست حقوق بشر شعر فیلم وموسیقی گالری عکس گوناگون آموزه های انقلابی دانسته های انقلابی پیوند سیمای آزادی اساسنامه

خطرجدی صدور حکم اعدام برای زندانی سیاسی زهرا بهرامی

 

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" زندانی سیاسی زهرا بهرامی شهروند ایرانی – هلندی قرار است روز یکشنبه ۱۴ آذر ماه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب توسط صلواتی قاضی فرمایشی مورد محاکمه قرار گیرد. خانم زهرا بهرامی پس از نزدیک به ۱ سال بلاتکلیفی در زندان که بیش از ۹ ماه آن را در بند ۲۰۹ زندان اوین در بازداشت بسر برد، ... قرار است که روز یکشنبه ۱۴ آذر ماه بر مبنای اتهامات نظیر محاربه، عضو انجمن پادشاهی، تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت و همچنین داشتن مواد مخدر در منزل توسط صلواتی مورد محاکمه قرار گیرد.
بنابه گفتۀ خانواده اش به احتمال زیاد خانم بهرامی توسط صلواتی محکوم به اعدام خواهد شد.
خانم بهرامی اتهامات نسبت داده شده را رد می کند و به عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران و وکیل هلندی خود هم این موضوع را اعلام کرده است.
او در حال حاضر در بند متادون زندان اوین همراه با سایر زندانیان سیاسی زن در بازداشت بسر می برد.خانم بهرمی سال گذشت جهت دیدار با فرزندش به ایران مسافرت کرد و در اعتراضات گسترده مردم ایران در روز عاشور شرکت کرد که توسط مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و ابتدا به زندان گوهردشت کرج و سپس به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. او در اثر شکنجه های جسمی و روحی وادار به اعترافات تلویزیونی علیه خود شد که از تلویزیون دولتی پخش گردید.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، نسبت به صدور حکم اعدام برای این زن زندانی هشدار می دهد و از کمیسر عالی حقوق بشر ،دولت هلند و سایر مراجعه بین المللی خواستار اقدامات لازم برای جلوگیری از صدور حکم ضد بشری اعدام علیه این زن زندانی است.