گفته‌ها و ناگفته‌ها از میان رسانه‌های رژیم - ۵شهریور ۱۳۹۰

تاریخ درج خبر -1390:06:06
روزنامه‌های امروز رژیم تلاش کرده‌اند با عناوین پرطمطراق، شکست نمایش موسوم به‌ روز قدس را بپوشانند، اما جالب این‌جاست که در میان همین دود و دمها، لااقل نتوانسته‌اند از تیترهایی که جنگ و جدال باندی بر سر نمایش انتخابات و اعتراف به چپاولگری رژیم را به‌نمایش می‌گذارند، صرف‌نظر کنند:
فرهیختگان: «آیت‌الله مهدوی کنی: اهل شرط و شروط نیستیم، شرط جبهه پایداری را نمی‌پذیریم».
اعتماد: «با وجود مخالفتهای حامیان رئیس‌جمهور صورت می‌گیرد قرائت گزارش شکایت از احمدی‌نژاد».
جهان صنعت: «ناوگان ریلی در پاسخگویی به نیازها راه‌آهن دستها را بالا برد».
قدس: «رئیس کمیسیون حمل‌ونقل اتاق تهران عنوان کرد: وجود زدوبند در واردات خودرو».
تهران امروز: «تأیید اختلاس میلیاردی در استانداری تهران پورمحمدی: هم زمان استانداری جدید پرونده داریم و هم در زمان استانداری قبلی».

در صفحات داخلی روزنامه‌ها وحشت از سقوط دیکتاتورها و به‌خصوص متحدان رژیم مثل سوریه، از سوی سردمداران رژیم به‌صورت صریح ابراز شده است:
اعتماد: «محمود احمدی‌نژاد در واکنش به ادعای غرب مبنی بر حمایت ایران از حکومت سوریه گفت: دولتهای غربی برای تکرار وقایع لیبی در سوریه تلاش می‌کنند... شورای امنیت سازمان ملل‌متحد نباید اجازه دخالت نظامی در لیبی را صادر می‌کرد بلکه باید گروه میانجیگری انتخاب می‌شد و از ظرفیتهای سیاسی برای رفع مشکل استفاده می‌کرد».
کیهان: هشدار ولایتی درباره تلاش غرب به‌منظور منحرف کردن انقلابهای منطقه، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل نسبت به انحراف قیامهای منطقه توسط غرب، به مردم این کشورها هشدار داد».
کیهان: «وزیر اطلاعات: استکبار جهانی آرزوی تضعیف جبهه مقاومت در سوریه را به گور خواهد برد».

روزنامه اعتماد در جریان جدال باندی بعد از درج یک خبر کلیشه‌یی در مورد سفر امیر قطر به ایران، واقعیت را به‌نقل از خبرگزاری قطر این‌طور آورده است:
اعتماد: «امیر قطر به ایران آمد تا پیام اعراب را که از حمایت غرب برخوردار است، به مسئولان کشورمان انتقال دهد. خبرگزاری قطر با اشاره به بخشی از اظهارات امیر این کشور که گفته بود مردم سوریه به هیچ عنوان از خواسته‌هایشان کوتاه نمی‌آیند، آورده است: با توجه به بهایی که سوریها در استقلال و آزادیشان پرداخته‌اند، نمی‌توان انتظار داشت که از مطالبات‌شان چشم‌پوشی کنند. آل‌ ثانی با طرح این موضوع که تغییر، عدالت و آزادی خواسته‌های اصلی مردم سوریه است، تأکید کرده است: بر ما است که از این خواسته‌ها حمایت کنیم».

روزنامه‌های امروز هم‌چنین سخنرانی احمدی‌نژاد در نمایش آخوند‌ساخته روز قدس را انعکاس داده‌اند که به‌رغم انزوای روزافزون جهانی، باز هم برای جامعه جهانی و کشورهای منطقه خط و نشان کشیده است، روزنامه رسالت هم با درج اظهارات باهنر، نایب‌رئیس مجلس ارتجاع، پرده را کنار زده و نقش رژیم در صدور بحران و جنگ‌افروزی در منطقه را با صراحت بیان کرده است:
رسالت: «نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی: دیگر مرزهای ایران هویزه و بوشهر نیست بلکه مرزهای ایران جنوب لبنان است. در جنگ 33روزه برخی از خود غربی‌ها معتقد بودند که این جنگ، جنگ لبنان و اسراییل نیست بلکه آمریکا و ایران است».

از کنار هم گذاشتن برخی مطالب اقتصادی روزنامه‌های امروز، تناقض‌گوییهای رژیم در امر اقتصاد فروپاشیده هم بیرون می‌زند:
اقتصاد پویا: «وزیر اقتصاد: اقتصاد ایران از بحران مالی غرب مصون می‌ماند».
مردم‌سالاری: «عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص عدم اعلام رسمی آمار مربوط به نرخ تورم، اظهار داشت: برخی از امور، مسائل حساسی است که نمی‌توان آن را رسانه‌یی کرد و در حال حاضر وضعیت ویژه‌یی وجود دارد که در مسائل اقتصادی نمی‌توان همه چیز را علنی کرد. فرهاد دلق پوش... گفت: با توجه به تحریمهای اقتصادی که دشمنان برای ما ایجاد کرده‌اند اگر بخواهیم همه زوایای موجود در بخشهای اقتصادی را رسانه‌یی و عمومی کنیم طبیعتاً نمی‌توان اوضاع را مدیریت کرد».

ارسال به فیس بوک
  Aftabkaran. All rights reserved