تجاوزهای مرزی رژیم ایران

تاریخ درج خبر -1390:06:06
بر اثر تجاوزهای مرزی رژیم ایران بسیاری از مردم محروم مناطق کردستان عراق آواره و بی‌خانمان شده‌اند. گزارشی از تلویزیون رویتر:
ساکنان منطقه مرزی شمال عراق که با ایران و ترکیه هم‌مرز هستند، از اواسط ژوئیه مجبور به ترک خانه‌ها و روستاهای خود شده‌اند تا از حملات رژیمهای ایران و ترکیه در امان باشند. کردهای عراقی می‌گویند در زیر حملات رژیم ایران و ترکیه آواره شده‌اند.

از اواسط ژوئیه که رژیم ایران شروع به خمپاره و توپ‌باران این منطقه کرده است، کشاورزان محصولات و گوسفندان خود را رها کرده و در کمپهای کوچکی که در تپه‌ها در دامنه کوه قندیل می‌باشد، سکنی گزیده‌اند. اما در آن‌جا هم جتهای ترکیه باعث ترس و نگرانی این آوارگان می‌شوند.

قادر رسول، یک کشاورز پناهجوی کرد، از کمپی با دهها چادر که در خاک و خل برپا شده‌اند، گفت: «توپ‌باران توسط رژیم ایران روی روستاهای ما از روز 16ژوئیه آغاز شد. لذا ما مجبور شدیم خانه و کاشانه‌مان را رها کنیم و به این‌جا بیاییم. الآن هم نمی‌توانیم برگردیم، زیرا ترکیه دارد بمباران می‌کند».
احمد، یک کشاورز دیگر کرد، گفت: «3خانه به‌طور مسقیم مورد اصابت گلوله توپ قرار گرفته و نابود شد. به دهها خانه دیگر نیز خساراتی وارد شده. من نمی‌دانم چرا آنها خانه‌های ما را بمباران می‌کنند. در این روستا هیچ پایگاه پ.کا.کا وجود ندارد. من نمی‌فهمم هدف از این توپ‌باران و آواره کردن ما چیست؟ موشک درست به وسط خانه من اصابت کرد. ببینید، آن‌جاست!
یک کشاورز کرد، همسرش، 3کودک و 2نوه او در اثر بمبارانها روی خودروشان کشته شدند».

ارسال به فیس بوک
  Aftabkaran. All rights reserved