یورش وحشیانه دژخیمان بشار اسد به مسجدی در نزدیکی دمشق

تاریخ درج خبر -1390:06:05
دژخیمان بشار اسد در شب بیست و هفتم ماه رمضان که یکی از شبهای قدر است، با یورش وحشیانه به مسجدی در حومه دمشق، دست کم سه تن را کشتند و شماری را مجروح کردند. به گزارش خبرگزاری فرانسه ۵ شهریور، در این تهاجم وحشیانه، نیروهای سرکوبگر اسد، در صحن مسجد روی نمازگذاران بی دفاع آتش گشودند و امام سالخورده مسجد را نیز مورد ضرب و شتم قرار دادند و وی را مجروح کردند.
به دنبال این حملات، مردم که از این جنایت به خشم آمده بودند پس از نماز صبح به خیابانها ریختند و در حالیکه تعداد آنها لحظه به لحظه افزایش می یافت، به سمت میدان العباسین دمشق حرکت کردند.
مردم سایر مناطق سوریه نیز در همبستگی با مردم این منطقه به تظاهرات گسترده پرداختند و خواستار سرنگونی رژیم سوریه و اعدام بشار اسد شدند.
تظاهرکنندگان در بیشتر شهرها، با توجه به فراری شدن قذافی شعار می‌دادند: «بشار اسد نفر بعدی تو هستی»
در حماه، معترضان با کاریکاتوریست مخالف بشار اسد ابراز همبستگی ‌کردند و گفتند تا جان در بدن داریم با تو هستیم . وی روز پنجشنبه بخاطر کاریکاتورهایی که علیه بشار اسد کشیده، به دست نیروهای سرکوبگر اسد مورد ضرب‌و شتم شدید قرار گرفت و دستانش شکست.
از سوی دیگر وحید صَقر رئیس ائتلاف جوانان انقلاب سوریه، حزب الله لبنان را متهم کرد با فرستادن اراذل و اوباش به سوریه در کشتار تظاهرکنندگان این کشور دست دارد .
وی تأکید کرد مدارکی دال بر فرستادن نیروهای حزب الله از سوی حسن نصرالله برای کشتار مردم سوریه در اختیار دارد.
در همین حال سرهنگ حسین هَرموش سخنگوی افسران آزاد سوریه امروز شنبه از مردم سوریه خواست برای سرنگونی حکومت بشار اسد به خیابان ها بیایند. او از همه افسران وسربازان ارتش سوریه خواست فرمان سرکوب تظاهرکنندگان را اجرا نکنند.
حامد بن‌خلیفه آل‌ثانی امیر قطر بار دیگر برخورد ارتش سوریه با مخالفان را به‌شدت محکوم کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه امیر قطر که پس از دیدار با احمدی‌نژاد در تهران صحبت میکرد، گفت: مردم سوریه در یک قیام مدنی واقعی برای درخواست تغییر، عدالت و آزادی به خیابانها آمده‌اند.
وی تاکید کرد: ”همه می‌دانند و اثبات شده که رویکرد امنیتی بی‌ثمر است و به نظر نمی‌رسد مردم سوریه بعد از بهایی که پرداخته‌اند، دست از خواسته‌های خود بردارند“.
ارسال به فیس بوک
  Aftabkaran. All rights reserved