احمدی نژاد: هولوکاست از دروغ های بزرگ است

تاریخ درج خبر -1390:06:05
محمود احمدی نژاد رئیس دولت دهم، در راهپیمایی موسوم به "روز قدس" با اشاره به واقعه هولوکاست آن را "دروغی بزرگ" خواند.
به گزارش دانشجونیوز، احمدی نژاد که پیش از این نیز با انکار واقعه هولوکاست جنجال آفرین شده بود، امروز بار دیگر آن را نفی کرد. وی با اشاره به هولوکاست و با بیان اینکه امروز در اروپا و آمریکا حمله، توهین، تهمت به تمام دولتمردان آزاد است اما سئوال از "رژیم صهیونیستی" گناه نابخشودنی است و اگر کسی اعتراض کند با خشن ترین روش با او برخورد می شود، گفت: "هولوکاست از دروغ های بزرگ است."

در سال های پس از پایان جنگ جهانی دوم برخی مورخین و گروه ها مانند "نئونازی ها" تلاش هایی در جهت انکار واقعه هولوکاست کرده اند.

انکار هولوکاست در ۱۱ کشور جرم جنايی محسوب می شود. آنها می گويند که هولوکاست يک اقدام منحصر به فرد وحشيانه است و انکار کردن آن بخشی از عقايد خطرناک ضد يهوديت است.

در اول نوامبر سال ۲۰۰۵، مجمع عمومی سازمان ملل متحد با صدور قطعنامه‌ای که به پیشنهاد آمریکا، استرالیا، اسرائیل، کانادا و روسیه، حمایت ۱۰۴ کشور و با اجماع تصویب شد، انکار هولوکاست را قابل پذیرش ندانست و بیست و هفتم ژانویه را برای یادبود قربانیان آن فاجعه، روز جهانی یادمان هولوکاست نامگذاری کرد. جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری بود که با این قطعنامه مخالفت کرد و بررسی مساله هولوکاست در مجمع عمومی سازمان ملل را اقدامی در راستای اهداف واشنگتن و متحدانش عنوان کرد.

هولوکاست به کشتار دسته‌جمعی و نسل‌کشی نزدیک به یازده میلیون نفر بخصوص شش میلیون از یهودیان بر پایه نژاد، مذهب و ملیت در طی جنگ جهانی دوم بدست آلمان نازی و از ۱۹۴۱ تا انتهای ۱۹۴۵ در اردوگاه‌های مرگ آلمان نازی، اطلاق می‌شود.

"روز قدس با هدف محو و نابودی کامل رژیم صهیونیستی"

ریس دولت در ادامه سخنانش در باره اسرائیل گفت: "این رژیم جامع همه صفات ارزشها و اصول دنیای سرمایه داری و بی فرهنگی غرب است. نماد همه وحشی گری های برده داران و استعمارگران است. به راحتی آدم می کشند با اعلام قبلی ترور می کنند و هیچ مانعی ندارند به هر بهانه جنگ و کشتار می کنند و مردم را آواره می کنند همیشه مدعی هستند این روحیه سرمایه داری مادی غرب است."

وی گفت: "این رژیم، ماموریت دارد به طور دائم فضای منطقه را فضای تهدید تجاوز، ترور، اختلاف انگیزی و فریب کاری نگه دارد تا فرصت برای نفوذ سرمایه داران غربی ایجاد شود. از عملکرد های دیگر این رژیم جلوگیری از پیشرفت و اقتدار ملت های منطقه است و به محض اینکه ملتی پیشرفت می کند بلافاصله بهانه به خاطر افتادن رژیم صهیونیستی عملیات ها شروع می شود. اگر نتوانستند همه سازوکارهای نظام سلطه را به میدان می آورند تا جلوی پیشرفت ملت ها را بگیرند چون همواره ملتهای منطقه باید وابسته و عقب مانده باقی بمانند."

احمدی نژاد با اشاره به "روز قدس" گفت: "روز قدس، روز وحدت آزادی خواهان عدالت طلبان و موحدان عالم علیه ظلم و بی دادگری است و سرکوب ستمکاری و با هدف محو و نابودی کامل رژیم صهیونیستی است."

"روز قدس" یک مراسم دولتی است که هر ساله در آخرین جمعه ماه رمضان در حمایت از فلسطینی ها برگزار می شود. به گفته ابراهیم یزدی این روز به پیشنهاد وی و واکنش مثبت آیت الله خمینی در سال ۱۳۵۸ وارد تاریخ جمهوری اسلامی شد. ابراهیم یزدی در این باره میگوید: "روز قدس را من در نماز جمعه پیشنهاد کردم که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان باشد، من به امام این پیشنهاد را کردم، اما وقتی اعلام شد اصلاً اسمی از من نبردند."
ارسال به فیس بوک
  Aftabkaran. All rights reserved