طرح سپاه برای عضویت ۷۰ درصد مردم در بسیج

تاریخ درج خبر -1390:06:04
عباس مطهری، فرمانده سپاه ناحیه گرمسار اعلام کرد: «هدف نهایی ساختار جدید بسیج این است که ۷۰ درصد مردم محله بسیجی، ۵۰ درصد اهل نماز جماعت و ۲۰ درصد اهل نماز جمعه شوند.»

به گزارش خبرگزاری فارس٬ آقای مطهری روز جمعه (چهارم شهریور) در همایش بسیج مساجد و محلات گرمسار گفته که بسیج و سپاه امیدوارند با اجرای طرح «صالحین» به این ساختار جدید برسند.

سازمان بسیج مستضعفین پس از آغاز اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات در سال ۱۳۸۸ اجرای طرحی با عنوان «صالحین» را در دستور کار خود قرار داده که یکی از اهداف آن «مقابله با جنگ نرم» است.

در حال حاضر مهم‌ترین برنامه راهبردی سپاه و بسیج اجرای کامل این طرح در تمام پایگاه‌های بسیج در محلات و ادارات دولتی است.

فرماندهان سپاه امیدوارند با اجرای این طرح٬ آسیب‌پذیری نیرو‌های بسیج در «جنگ نرم» را به حداقل برسانند.

محسن حسینی دیباجی نماینده ولی فقیه در نیروی مقاومت بسیج سپاه کاشان گفته که «طرح صالحین باید پایگاه‌های بسیج را تبدیل به دانشگاه کند.»

هفته گذشته نیز محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین اعلام کرده بود جمهوری اسلامی «برای پیشبرد دفاع در جنگ نرم، ۳۵ هزار مسجد و ۱۵۰ هزار روحانی کم دارد.»

مقام‌های جمهوری اسلامی اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات سال ۸۸ و وقایع پس از آن را برنامه‌های «دشمن» برای «براندازی» نظام حاکم بر ایران می‌دانند.

روحانیون و فرماندهان حاکم بر ایران از این اعتراض‌ها با عنوان «جنگ نرم» یاد کرده و بار‌ها اعلام کرده‌اند تلاش می‌کنند با آموزش «افسران و سربازان جنگ نرم» در این جنگ پیروز شوند.
ارسال به فیس بوک
  Aftabkaran. All rights reserved