Logo
صفحه نخست حقوق بشر شعر فیلم وموسیقی گالری عکس گوناگون آموزه های انقلابی دانسته های انقلابی پیوند سیمای آزادی اساسنامه

هشدار کمیته‌های پارلمانی ایران آزاد در مورد نجات جان زندانی سیاسی علی معزی

تاریخ درج خبر -1395:10:19
کمیته‌های پارلمانی بریتانیا برای ایران آزاد و کمیته ایتالیایی پارلمانترها و شهروندان برای ایران آزاد، به‌دنبال انتقال زندانی سیاسی علی معزی به نقطه نامعلومی توسط دژخیمان خامنه‌ای، با انتشار بیانیه‌هایی نسبت به جان این زندانی سیاسی هشدار دادند.

این کمیته‌ها اعلام کردند:‌ ما از سازمان ملل و گزارشگر ویژه در مورد وضعیت حقوق‌بشر در ایران خانم عاصمه جهانگیر و سازمانهای غیردولتی بین‌المللی می‌خواهیم در حمایت از این فراخوان دست به اقدام فوری بزنند و از رژیم ایران بخواهند علی معزی را بدون قید و شرط آزاد کند و اطمینان حاصل کنند جان و امنیت او محترم شمرده می‌شود.

جمعی از زندانیان سیاسی زندانهای ایران طی نامه‌یی به گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران نسبت به ناپدید شدن زندانیان سیاسی و عدم امنیت آنها هشدار دادند و خواهان رسیدگی به این موضوع شدند.

در قسمتی از نامه زندانیان سیاسی آمده است: 15 دی ماه آقای معزی را در سالن ملاقات با خانواده به مکانی نامعلوم بردند... این ربوده شدنها در داخل زندان فوق امنیتی برای ارعاب زندانیان دیگر انجام می‌شود، این اقدام تلافی‌جویانه، به‌دلیل فعالیت ایشان در جنبش دادخواهی برای قتل‌عام 1988 و اعتراض به حجم بالای اعدامهای کنونی بوده است و همین موجب کینه قوه قضاییه گشته است.
ارسال به فیس بوک
  Aftabkaran. All rights reserved