نشریه آمریکایی«فرانت پیچ» : ترامپ هر چه سریع تر مدیریت صدای آمریکا را تغییر دهد


با صدای آمریکا و رادیو فردا،مانند مناطق فاجعه زده برخورد شود

تیمرمن:
از صدای آمریکا و رادیو فردا،برای حمایت از رژیم ایران و زیر سئوال بردن رهبری ترامپ استفاده می شود

به گزارش پایگاه خبری امروز نما ـ در حالی که موج اعتراضات در ایران فروکش کرده است، این پرسش در ذهن بسیاری وجود دارد، که چرا ؟ مسلم است که این موضوع ریشه در مسائل مختلفی، از جمله عملکرد رسانه های پرمخاطب دارد.

آن چه در این جا می آید در هفتمین روز اعتراضات سراسری در ایران (۳ ژانویه / ۱۳ دی)، در نشریه آمریکایی «فرانت پیچ» به قلم کنت تیمرمن منتشر شده است (۱). نویسنده این مطلب همان شخصی است، که اواخر سال ۲۰۱۶ میلادی در نشریه واشنگتن تایمز، خواهان تعطیلی صدای آمریکا شده بود.(۲)

۷۴۰ میلیون دلار، برای حمایت از رژیم ایران و زیر سئوال بردن رهبری ترامپ

کنت تیمرمن مطلب خود را با تاکید بر این که،رسانه های دولتی آمریکا ـ (که بخش فارسی صدای آمریکا و رادیو فردا را نیز شامل می شود) ـ وسیله ای قدرتمند،برای ترویج آزادی، و تقویت معترضین ضد رژیم در ایران است،آغاز کرده است. به نوشته تیمرمن،به اين دليل است که کنگره آمریکا سالانه ۷۴۰ میلیون دلار به این امر اختصاص می دهد.

در ادامه آن چه در این نشریه آمریکایی آمده است،می خوانیم : از صدای آمریکا،و رادیو فردا،برای حمایت از رژیم ایران و زیر سئوال بردن رهبری ترامپ استفاده می شود.

تعادل خبری با استفاده از دورغ های رژیم

به نوشته تیمرمن،در حالی که صدای آمریکا و رادیو فردا، بعد از انتقادات گسترده، ویدیوهای ارسالی از اعتراضات در ایران را بر روی شبکه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارند، تعادل خبری را، در آن چه روی آنتن می رود، با استفاده از دورغ های رژیم، ایجاد می کنند.

حمایت ترامپ در سایه اظهارات رسانه های حکومتی، و واکنش خامنه ای و روحانی

از دید تیمرمن، وضعیت در بخش اصلی صدای آمریکا که به زبان انگلیسی پخش می شود، به مراتب بدتر است، وی برای اثبات نظر خود نوشته، در گزارش های که در بخش انگلیسی صدای آمریکا در روزهای پنجم و ششم اعتراضات در ایران منتشرشده است،حمایت ترامپ از تظاهرکنندگان در سایه اظهارات رسانه های حکومتی ایران، و واکنش خامنه ای و روحانی قرار گرفته است.

صدای آمریکا خطاب به مردم ایران: «دولت از شما می خواهد که مراقب رفتارتان باشید»

در این گزارش با اشاره به این که صدای آمریکا خطاب به مردم ایران گفته،«دولت از شما می خواهد که مراقب رفتارتان باشید»، به واکنش تد لی پین، یکی از کارکنان پیشین صدای آمریکا، که مدیریت یک نهاد مستقل ناظر بر بنگاه سخن پراکنی آمریکا بر عهده دارد، پرداخته،و از قول وی این پیام را ویرانگر توصیف کرده است.

بنگاه سخن پراکنی آمریکا، از دیکتاتوری حمایت می کند و نه از مردم

به نوشته تیمرمن، در وسط قیام سراسری ضد رژیم در ایران، بنگاه سخن پراکنی آمریکا، از دیکتاتوری حمایت می کند و نه از مردم.نویسنده گزارش نتیجه گرفته، که این موضوع یک رسوایی بزرگ است.

بر اساس آن چه در این گزارش منتشر شده،آماندا بنت مدیر کل صدای آمریکا، خواستار سکوت دولت ترامپ است،همانند آن چه که اوباما در قبال اعتراضات پیشین انجام داد.

این نشریه آمریکایی در ادامه گزارش خود، بر این موضوع تاکید دارد، که عملکرد صدای آمریکا، این رسانه را خنثی کرده است. تیمرمن این که در صدای آمریکا، پیام حمایت آمیز ترامپ از اعتراضات در ایران،همراه با واکنش خامنه ای و روحانی منتشر شده، زیر سئوال برده است.

در این گزارش ضمن ستایش از اظهارات نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، در مورد اعتراضات سراسری در ایران، بر این موضوع تاکید شده، که فایل صوتی و یا ویدیو سخنان وی در سایت صدای آمریکا وجود ندارد، هر چند اظهارات حسن روحانی و بسیاری از مقامات ایرانی در حمله به آمریکا وجود دارد.

«فرانت پیچ»: صدای آمریکا به مایه رسوایی بدل شده است

به نوشته تیمرمن، این آن چیزی نیست که مالیات دهندگان آمریکایی، سالانه ۷۴۰ میلیون دلار برای آن هزینه می کنند.در ادامه گزارش نشریه «فرانت پیچ»،عنوان شده که صدای آمریکا به مایه رسوایی بدل شده است.

صدای آمریکا و رادیو فردا از دیکتاتورها حمایت می کنند

تیمرمن با بیان این که، ایرانیان و مردم سرکوب شده در سراسر جهان، صدای آمریکا و رادیو آزادی ـ (رادیو فردا) – را دنبال می کنند،نوشته است، زمانی که این دو رسانه از دیکتاتورها حمایت می کنند، پرچم آزادی به زمین می افتاد،و جرقه آزادی نیز خاموش می شود.

۳ فرمان تیمرمن

کنت تیمرمن معتقد است، برای تغییر در بنگاه خبر پراکنی آمریکا، کاخ سفید باید وارد میدان شود، به گفته او تغییر در مدیریت بنگاه خبر پراکنی آمریکا، احتمالا تا ماه ژوئن اتفاق نخواهد افتاد، هر چند اقداماتی از دید او می تواند از فردا، اجرای شود.

یک ـ صدای آمریکا باید پخش اظهارات مقامات ایران را متوقف کند.

دوـ صدای آمریکا و رادیو فردا باید در پوشش خبری خود، واکنش مقامات آمریکایی نسبت به اعتراضات در ایران را در لایه های اصلی خبر خود اعلام کنند، نه در لایه های پایانی .

سه ـ صدای آمریکا و رادیو فردا، باید صداهای متفاوت در اپوزیسیون از جمله منصور اسانلو را پخش کنند.
تیمرمن با اشاره به این که آقای اسانلو،از رهبران پیشین سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه بوده، نوشته است، که او از سوی صدای آمریکا و رادیو فردا بایکوت شده است.

چه باید کرد؟ / با صدای آمریکا و رادیو فردا،مانند مناطق فاجعه زده برخورد شود

به باور تیمرمن،واضح است که مدیریت صدای آمریکا و رادیو فردا،اگر به خودشان باشد، این کارها را انجام نخواهند داد، همان طور که تا به حال نداده اند.تیمرمن خواهان آن شده است، که با صدای آمریکا و رادیو فردا،مانند مناطق فاجعه زده برخورد شود، و هر چه سریع تر مدیریت بحران وارد عمل شود.

به نوشته تیمرمن،کاخ سفید این قدرت را دارد، که به طور موقت تیمی را از کارکنان سابق صدای آمریکا، و افرادی دیگری که از شرایط ایران آگاهی دارند، و همچنین با رهبران جنبش آزادی بخش ایران ارتباط دارند، برای نظارت بر صدای آمریکا تعیین کند. این تیم به خواست تیمرمن، باید از قدرت کافی برای نظارت بر اخبار بخش انگلیسی و همچنین فارسی صدای آمریکا، و رادیو فردا برخوردار باشد. تیمرمن می گوید، این اقدام می تواند در ظرف ۲۴ساعت انجام شود.

منبع :امروز نما

(۱) کنت تیمرمن Kenneth Timmerman،   یکی از مؤسسین و مدیر اجرایی بنیاد دموکراسی در ایران (FDI) می‌باشد که رسماً خواستار تغییر نظام در ایران است.

(۲)

https://www.facebook.com/emrooznama/photos

/a.1439979489564494.1073741828.1434183530144090/1870634909832281/?type=3&theater

Print Friendly, PDF & Email