مردم معترض آمل: “خامنه‌ای قاتل است، ولایتش باطل است”

مردم معترض در شهرستان آمل استان مازندران با سردادن شعار “خامنه‌ای قاتله، ولایتش باطله” رهبر ایران را مسئول شرایط بحرانی کشور معرفی و مشروعیت رهبری او را به چالش کشیده بودند. پیش از این مردم شهرهای دیگر خواستار کناره‌گیری خامنه‌ای شده بودند.

همزمان با فراگیر شدن اعتراضات مردمی در سرتاسر ایران، مردم شهرستان آمل در استان مازندران نیز روز شنبه ۳۰ دسامبر ۲۰۱۷ به خیابان‌ها آمده و علیه سیاست‌های مداخله‌جویانه ایران در منطقه و همچنین در اعتراض به اوضاع داخلی کشور شعار سر دادند. معترضان آملی، علی خامنه‌ای رهبر ایران را “قاتل” و رهبری او را “باطل” خوانده و او را مسئول اول رسیدن کشور به شرایط فعلی دانستند.

پیش از این نیز مردم شهرهای دیگر ایران با سردادن شعارهایی چون “مرگ بر خامنه‌ای” و “خامنه‌ای حیا کن، مملکتو رها کن” خواستار کناره‌گیری رهبر ایران شدند. مهم‌ترین بخش این شعارها در شهر قم سر داده شد. اهمیت قم از این روست که این شهر به عنوان مذهبی‌ترین شهر ایران، همه مراجع مذهب تشیع را در خود دارد و پایتخت مذهبی ایران و مهد انقلاب ایران به شمار می‌رود.

تظاهرات گسترده مردمی روز پنج‌شنبه ۲۸ دسامبر ۲۰۱۷ از مشهد آغاز شد و سپس به شهرهای دیگر کشیده شده و سراسر ایران را فرا گرفت. بیش از ۷۰ شهر ایران نیز برای استمرار تظاهرات در روز یکشنبه ۳۱ دسامبر فراخوان داده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email