در تازه ترین موضع گیری مقام ها و چهره های ارشد ایالات متحده، مایک پنس و هیلاری کلینتون ، از اعتراض‌های گسترده مردم ایران حمایت کردند

در تازه ترین موضع گیری مقام ها و چهره های ارشد ایالات متحده، مایک پنس و هیلاری کلینتون ، از اعتراض‌های گسترده مردم ایران حمایت کردند.

هیلاری کلینتون از قیام مردم ایران حمایت کرد و گفت: مردم ایران برای آزادی تظاهرات می‌کنندهیلاری کلینتون از قیام مردم ایران حمایت کرد و گفت: مردم ایران برای آزادی تظاهرات می‌کنند
هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین آمریکا و کاندیدای دور قبل ریاست‌جمهوری این کشور، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: مردم ایران و به‌خصوص جوانها، برای آزادی و آینده‌ای که مستحق آن هستند، تظاهرات می‌کنند. امیدوارم دولت آنها برخوردی مسالمت‌آمیز داشته باشد و از انتظارات آنها حمایت کند.

حمایت مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا از قیام مردم ایران
مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا با اعلام حمایت از قیام‌کنندگان ایرانی گفت:‌ «رئیس‌جمهور آمریکا و من در کنار تظاهرکنندگان صلح‌آمیز در ایران که صدای خود را برای آزادی بلند کرده‌اند، می‌ایستیم. ما بازداشت بی‌گناهان را محکوم می‌کنیم. زمان آن رسیده است که رژیم ایران به فعالیت‌های تروریستی خود، فساد و بی‌اعتنایی به حقوق‌بشر پایان دهد.

 

هدر نائورت سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا امروز یکشنبه بار دیگر حمایت خود و رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا را از قیام مردم ایران اعلام کرد.
♦️ هدر نائورت: ‌وزیر خارجه تیلرسون احترام عمیق ایالات متحده نسبت به مردم ایران را مورد تأکید قرار می‌دهد.
♦️ سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا:‌ ما از تمامی کشورها می‌خواهیم تا در کنار ما قرار گرفته و خواهان احترام رژیم ایران نسبت به حقوق‌بشر پایه‌یی مردم ایران باشند .
♦️ دویچه وله آلمان: موج اعتراضات در ایران گسترش یافته است.
♦️ دویچه وله آلمان: ‌در تظاهرات تهران برای نخستین بار شعار می‌دادند: اصلاح‌طلب، اصول‌گرا، دیگر تمام است ماجرا.

Print Friendly, PDF & Email