حمایت صریح ترامپ ازقیام مردم ایران لرزه بر اندام آخوندها انداخته است

رییس جمهور آمریکا امروز شنبه بار دیگر با انتشار پیامی در صفحه‌ی توییتر خود، حمایت خود را از اعتراضات مردمی در ایران اعلام کرد.

ترامپ نوشت: همه‌ دنیا اکنون می‌دانند که مردم خوب ایران خواستار تغییر هستند. آن چیزی که باعث ترس رهبران حکومت ایران می‌شود، توان نظامی وسیع آمریکا و مردم ایران است.

رئیس جمهور آمریکا نوشت: رژیمهای سرکوبگر برای همیشه دوام نمی‌آورند و روزی می‌رسد که ایرانی‌ها با یک انتخاب روبرو می‌شوند. جهان نظاره‌ گر است.

همزمان سفير سابق فرانسه در تهران در گفتگو با شبکه تلويزيونی فرانس۲۴ گفت: آمريکا خواهان بی ثبات کردن حکومت ايران است.

سی ان ان امروز در گزارشی اعلام کرد: مواضع دولت ترامپ درباره تحولات اخير ايران در مقايسه با مواضع دولت اوباما در مقاطع مشابه، صريح تر است.

خبرنگار این شبکه در گزارشي از فلوريدا که محل تعطيلات سال نو ترامپ است گفت: رئيس جمهور آمريکا در فلوريدا در تعصیلات بسر می برد، اما او اوضاع ايران را از نزديک دنبال مي کند. او شب گذشته سخنان بسيار تندي مطرح کرد و در پيام توئيتري خود به صورت مستقيم مطلبي در اين زمينه منتشر کرد.

ترامپ در پيام خود افزود حکومت ايران بايد به حق مردم ازجمله حق آزادي بيان احترام بگذارد. او در پايان پيامش نوشت جهانيان نظاره گر هستند و در ادامه از هشتگ مخصوص تظاهرات ايران استفاده کرد. با اين اوصاف، مي بينيم که دولت ترامپ نسبت به مواضع دولت سابق آمريکا موضع روشن تري اتخاذ و از مردمي که در ایران به خيابانها آمده اند، صریحا حمایت کرده است.

حمایت ترامپ لرزه بر اندام آخوندها انداخته است

رادیو آلمان: موضع‌گیری وزارت امور خارجه و رئیس مجلس آمریکا و توئیت دونالد ترامپ درباره تظاهرات اعتراضی در ایران با واکنش تند وزارت خارجه جمهوری اسلامی روبرو شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی پشتیبانی مقامات آمریکایی از تظاهرات اعتراضی مردم ایران را “سخیف، بی‌جا و مداخله‌جویانه” خواند و گفت مردم هیچ ارزشی برای ترامپ قائل نیستند.

رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری، مردم ایران را “جان به لب رسیده” توصیف کرده بود و از اعتراضات ضد حکومتی آنها حمایت کرد.

ترامپ در حساب توئیتری خود نوشت: گزارش های بسیاری از تظاهرات مسالمت آمیز شهروندان ایران که از فساد رژیم و به هدر دادن ثروت کشور برای حمایت مالی از تروریسم در خارج از کشور به ستوه آمده اند، منتشر شده است. رژیم ایران باید حقوق مردم را محترم بشمارد، از جمله حق آنها برای بیان نظراتشان. دنیا به نظاره نشسته است.

همزمان سناتور جمهوریخواه تد کروز در بیانیه ای اعلام کرد با مردم ایران که علیه «حکومت سرکوبگر و ظالم» تظاهرات کرده اند، اعلام همبستگی می کند.

به گزارش صدای آمریکا، آقای کروز یادآور شد: مردم ایران خواهان آزادی و پایان حکومت رعب و وحشت آیت‌الله‌ها هستند. کاهش تحریم‌ها، بر اساس توافق هسته‌ای فاجعه بار اوباما، غیر از پر کردن جیب ملاها، که تنها اشتیاق شان بسط ایدئولوژی تنفر آنهاست و هر کاری می‌کنند تا آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها و متحدان ما در اروپا و خاورمیانه را به کشتن بدهند، هیچ کار دیگری نکرده است.

سناتور کروز تاکید کرد: من دولت ترامپ را ترغیب می‌کنم تا هر آنچه را مقدور است برای حمایت از این معترضان شجاع انجام دهد، و از ملت‌های آزادیخواه در دیگر نقاط جهان هم می‌خواهم پشت مردم ایران باشند و از آنها بطور علنی حمایت کنند.

Print Friendly, PDF & Email