جان مک کین:آمريکا در کنار معترضان شجاعي که در تلاش براي دستيابي به آزادي،‌ صلح و پايان فساد در ايران هستند،‌ ايستاده است.

جان مک کين، سناتور جمهوريخواه و رئيس کميته نيروهاي مسلح سنای آمریکا در توييتي نوشت: ایالات متحده آمريکا در کنار معترضان شجاعي که در تلاش براي دستيابي به آزادي،‌ صلح و پايان فساد در ايران هستند،‌ ايستاده است.

همچنین مايک کلی، عضو مجلس نمايندگان آمريکا در توييتی نوشت: افراد آزاديخواه در جهان بار ديگر دوستي در آمريکا دارند. معترضاني که جان خود را در ايران به خطر انداخته اند تنها نيستند. آرمان آنها درست است و آمريکا با افتخار در کنار آنها ايستاده است. با دونالد ترامپ، شجاعت و شفافيت جاي ترس و سازش را گرفته است.

مایک پنس معاون ریاست جمهوری آمریکا روز شنبه در توئیتی حمایت خود را از اعتراضات مسالمت آمیز ایرانیان که به گفته او برای آزادی تلاش می‌کنند اعلام کرد .

معاون رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه « بازداشت تظاهر کنندگان بیگناه را محکوم می کند، افزود، « اکنون زمان آن رسیده که رژیم تهران به فعالیتهای تروریستی، فساد حکومتی و نقض حقوق بشر پایان دهد».

سناتور جمهوری‌خواه جان مکین نیز در پیامی درشبکه تلگرام نوشت مردم ایران اکنون سال‌هاست از سوی حکومت خود تحت فشار هستند.

حکومتی که به گفته آقای مک کین، «به بی ثبات کردن منطقه بیشتر از پراختن به شهروندان خود اهمیت می دهد».

جان مک کین افزود، «ایالات متحده در کنار معترضان شجاع که برای آزادی و صلح و پایان دادن به فساد در ایران مبارزه می کنند ایستاده است».

در دومین روز تجمع های اعتراضی در شهرهای مختلف ایران، برخی اعضای کنگره آمریکا ضمن موضع‌گیری درباره آن خواستار حمایت از مردم ایران شدنداز از

پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز در نخستین موضع گیری درباره اعتراض ها در ایران، در توئیتر خود نوشت: مهم است که ما از معترضان بدون خشونت در ایران حمایت کنیم.وی افزود: این نتیجه رژیمی است که بیشتر بر حمایت از گروه‌های تروریستی تمرکز کرده، تا گرفتاری های مردم خودش.

Print Friendly, PDF & Email