اعتراضات به تهران کشید

اعتراضات به تهران کشیداعتراض‌های دو روز گذشته در شهرهای مختلف ایران به وضعیت اقتصادی که با شعارهایی بر ضد مقام‌های ارشد حکومت همراه شده بود به تهران کشیده است. در شبکه‌های اجتماعی فیلم‌های از تجمعاتی در خیابان انقلاب و دانشگاه تهران منتشر شده است. کرمانشاه، شهرکرد و تبریز هم شاهد اعتراضاتی بوده اند.

تظاهرات دانشگاه تهران با حمله نیروهای ضد شورش به خشونت کشیده شد
دانشگاه تهران:

اعتراضات دانشجویان تهران از ظهر شنبه آغاز شد. این اعتراض‌ها هنوز ادامه دارد. گاز اشک‌آور به داخل دانشگاه شلیک شده است:

ویدئوهای دیگری از برخورد گارد ویژه با دانشجویان در سردر دانشگاه تهران منتشر شده است:

در یکی از این ویدیوها دانشجویان در دانشگاه تهران شعار می‌دهند «اصلاح‌طلب، اصولگرا دیگه تموم ماجرا»:

میدان انقلاب:

همزمان در ویدئوهایی که از تجمع‌‌های پراکنده‌ خیابان انقلاب منتشر شده معترضان با شعارهای خود از دیگر شهروندان می‌خواهند که به آنان بپیوندند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی با هشتگ #پیش_به_سوی_میدان_انقلاب مردم را به حضور در آنجا فرا می‌خوانند.

خودروی آب‌پاش برای مقابله با معترضان به کار گرفته شده است. ویدئوی زیر حرکت این خودرو از چهارراه ولیعصر تهران به سمت خیابان انقلاب را نشان می‌دهد:

در میدان انقلاب تهران معترضان شعار می‌دهند «مرگ بر دیکتاتور»:

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور فراخوان‌هایی که در فضای مجازی برای شرکت در تجمعات منتشر شده است را «غیرقانونی» خواند و از مردم خواست در این تجمعات غیرقانونی شرکت نکنند و موجب مزاحمت برای دیگر شهروندان نشوند.

وزیر کشور درباره شیوه برخورد با معترضان گفته «نیروی انتظامی و قوه قضائیه تاکنون تلاش کرده‌اند، مدیریت کنند تا تجمعات غیر قانونی تبدیل به مسئله‌ای نشود که نگرانی ایجاد کند».

پیش از او نیز محسن نسج همدانی، معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران به گفته او «عناصر ضدانقلاب» هشدار داده بود که در صورت تجمع با برخورد نیروی انتظامی مواجه خواهند شد.

بیشتر بخوانید: احتمال گسترش حرکت‌های اعتراضی در تهران – حکومت نگران شده و تهدید می‌کند

ویدئویی نیز از بازداشت معترضان در خیابان انقلاب تهران حوالی دانشگاه منتشر شده است:

تظاهرات در دیگر شهرهای ایران

تهران تنها جایی نیست که معترضان شنبه نهم دی‌ماه در آن به خیابان‌ها آمده اند. ویدئوهایی نیز از ادامه اعتراض‌های کرمانشاه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و گزارش می‌شود که شمار معترضان در آنجا رو به افزایش است:

کرمانشاه جمعه نیز شاهد تظاهرات گسترده معترضان بود. این تظاهرات با دخالت پلیس و نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و عده‌ای نیز دستگیر شدند.

مردم شهرکرد نیز به اعتراضات سرتاسری پیوسته اند. پلیس در آنجا نیز با مردم برخورد کرده است:

در تبریز نیز گزارش‌هایی از حضور معترضان منتشر شده است. نیروهای امنیتی روز گذشته با حضور چشمگیر در مکان‌های عمومی جلوی برگزاری راهپیمایی مخالفان را گرفته بودند.
ای سیاه و ماتمزده د ارد. آقای خامنه ای رفراندوم!

Print Friendly, PDF & Email