پاسخ احمدی‌نژاد به خامنه‌ای: اگر کسی مخالف رهبری بود باید بمیرد؟

 احمدی‌نژاد،

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران روز پنج‌شنبه ۷ دی/ ۲۸ دسامبر در سفر به بوشهر گفت که اگر “رهبری” نظری داشت و شما نظر دیگری داشتی “باید بمیری؟” این اظهارات محمود احمدی‌نژاد یک روز پس از انتقاد علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی به دلیل “مخالف‌خوان” شدن مسوولان سابق جمهوری اسلامی صورت می‌گیرد.

احمدی‌نژاد که دو روز پیش از سالگرد نهم دی ۱۳۸۸ به بوشهر رفته بود در فیلمی که از او منتشر شده در پاسخ به سوال یکی از ساکنان محلی که از او درباره دلیل عدم اطاعت از توصیه‌های رهبر جمهوری اسلامی می‌پرسد، با بیان اینکه آشکار کردن “اشتباهات و آسیب‌ها” به منزله کمک به رهبری است، همچنین گفت که رهبری خود گفته که به او انتقاد کنند.

همچنین وقتی از احمدی‌نژاد می‌پرسند که چرا با وجود منع واضح رهبر برای عدم شرکت در انتخابات به دلیل ایجاد “دو دستگی” در کشور، او باز هم در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری ثبت نام کرد، چنین می‌گوید: ” حالا ما نیامدیم، دو دستگی نشد؟”

وی همچنین با انتقاد از شخص سوال کننده درباره ” عدم فکر کردن” از او پرسید: “رهبری به شما می‌گوید که فکر نکن؟ فکرت را تعطیل کن؟”

در هفته‌های گذشته محمود احمدی‌نژاد به مقامات قضائی ایران و همچنین رئیس مجلس ایران انتقادات شدیدی داشته است. روز چهارشنبه ششم دی ماه علی خامنه‌ای با اشاره تلویحی به احمدی‌نژاد و با انتقاد از کسانی که “یک دهه همه کاره کشور” بوده و اکنون “مخالف‌خوان” شده‌اند، در ادامه گفت: “اینکه برداریم همین‌طوری بی‌هوا این قوه و آن قوه را بدون هیچ تمییزی محکوم کنیم، اینکه هنر نیست. هر بچه‌ای می‌تواند سنگ بردارد و شیشه‌ها را بشکند.”

علی خامنه‌ای با بیان اینکه “در جنگ باید حدس بزنید که دشمن می خواهد چه کار کند. امروز حدس زدن نیاز ندارد”، زیرا هزاران رسانه که به تعبیر علی خامنه ای “توپخانه دروغ پردازی” هستند همه تلاش شان این است که “مردم را ناامید و بدبین کنند.”

از سوی دیگر حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نیز روز پنج‌شنبه در جلسه ستاد اقتصادی دولت گفته که هرگونه “اختلاف‌افکنی” میان قوا و دستگاه‌ها، ” بزرگ‌نمایی” ضعف‌ها و معضلات کوتاه‌مدت و “یاس‌آفرینی” در افکار عمومی، نسبت به به آینده کشور، حرکت در “خط تقابل” و مسیر طراحی شده “بدخواهان” ایران اسلامی است.

وی تاکید کرد: “تخریب و سیاه‌نمائی، زمینه‌ساز تفرقه است .”

Print Friendly, PDF & Email