وزارت كشور سعودی: ما با تروریست‌هایی روبه‌رو هستیم که وابسته به ایران هستند

”سرلشکر منصور الترکی، سخنگوی وزارت کشور سعودی روز دوشنبه ۲۵ دسامبر ۲۰۱۷ گفت، پادشاهی سعودی با تروریست‌هایی روبه‌رو است که با ایران ارتباط دارند و از سوی این کشور حمایت می‌شوند.

سخنگوی وزارت کشور سعودی در مصاحبه‌ای ضمن شرح پرونده قتل شیخ محمد الجیرانی که روز سه‌شنبه ۱۳ دسامبر ۲۰۱۶ از مقابل خانه‌اش در منطقه تاروت در شرق سعودی ربوده و سپس به قتل رسید، گفت: «کشورهای حامی تروریسم با حمایت از گروه‌های تروریستی وابسته به خود مدارکی دال بر محکومیتشان از خود بر جای نمی‌گذارند، آنها با به‌کارگیری مزدوران مورد حمایت خود دست به عملیات و فعالیت‌های تروریستی می‌زنند به‌طوری‌که چنین نمونه‌ای از فعالیت‌های تروریستی را در عمل‌کرد حزب‌الله لبنان و حوثی‌های یمن مشاهده می‌کنیم. این دو گروه به‌طور مستقیم از ایران کمک می‌دریافت می‌کنند.

سرلشکر الترکی گفت: «با این همه خوشبختانه ما توانستیم تروریست‌های وابسته به ایران را از منطقه «العوالمیه» در استان قطیف طرد کنیم».

خبرگزاری رسمی سعودی روز دوشنبه گزارش داد شیخ الجیرانی، قاضی دادگاه‌های منطقه شیعه‌‌نشین که یک سال پیش در شرق این کشور ربود شده بود، کشته شده است.

وزارت کشور سعودی قاتلان این روحانی را شناسایی کرده و مشخص شد که از گروه‌های تروریستی وابسته به ایران هستند.

خبرگزاری دولتی سعودی به نقل از وزارت کشور گزارش داد در تاریخ ۱۶ دسامبر ۲۰۱۷ یک افسر امنیتی و یکی از آدم‌ربایان در جریان درگیری کشته و آدم‌ربای دوم دستگیر شد.

جسد قاضی در مزرعه‌ای دورافتاده و متروکه در منطقه الصالحیه در شرق سعودی پیدا شد.

این قاضی که خود شیعه ۱۲ امامی بود با دادن خمس به روحانیون و مراجع شیعه خارج از پادشاهی سعودی مخالف بود. این روحانی شیعه فتوی داده بود که حمله به موسسات دولتی و کشتن ماموران پلیس و ارتش خلاف شرع، حرام و از گناهان کبیره محسوب می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email