یک مسئول برجسته زن در دولت حوثی‌ها به ارتش ملى یمن پیوست

العربیه.نت فارسی

نورا الجروی، معاون وزارت جوانان و ورزش در دولت کودتاگران حوثی و مسئول برگزاری تظاهرات زنان در میدان «السبعین» که خواستار تحویل جنازه علی عبدالله صالح شده بودند، روز شنبه به نیروهای دولت قانونی یمن پیوست.

الجروي كه عضو کمیته دائمی کنگره عمومی خلق یمن نيؤ است در مصاحبه با العربیه گفت ما زنان در صنعا با بدترین رفتارهای اهانت آمیز از سوی حوثی‌ها  مواجه بوده ایم .

الجروی افزود پس از کشته شدن علی عبدالله صالح تصفیه رهبران حزب کنگره توسط حوثی‌ها آغاز شد وی گفت حدود ۲ هزار نفر را تصفیه کرده و بیش از ۳ نفر را در زندان‌‌ها انداختند.

او از تمام هواداران کنگره خلق و اعضای گاردریاست جمهوری و زنان و مردان یمن خواست که برای نجات کشور به دولت قانونی یمن به رهبری عبدربه منصور هادی بپیوندند.

وی افزود برای پاکسازی یمن از «لوث وجود» حوثی‌ها باید همه در برابر آنها قیام کنیم و صنعا را از دست آنها خارج کنیم.

در همين حال سرلشکر فضل القوسی، فرمانده پیشین نیروهای امنیتی سابق و یکی از شیوخ برجسته یمن روز شنبه ۲۳ دسامبر از حوثی‌ها جدا و به نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملي يمن پیوست.

این شیخ و فرمانده سابق نیروهای امنیتی ویژه پایتخت در دست حوثی اسیر بود اما با این حال توانست از چنگ آنها فرار و به نیروهای ائتلاف عربی و دولت قانونی یمن بپیوندد.

ژنرال القوسی مدتی بازداشت بود و سپس حوثی‌ها او را تحت اقامت اجباری و حصر خانگی در منطقه الحدا در ذمار در جنوب صنعا قرار دادند.

منابع محلی روز شنبه خبر دادند که ژنرال القوسی با وضعیت اقامت اجباری مخالفت کرده بود به همین دلیل تصمیم گرفت که به مقاومت مردمی برای مبارزه با شبه نظامیان حوثی ملحق شود. وی پس از رسیدن به مارب اعلام کرد که با نیروهای مقاومت مردمی که با حوثی‌ها می‌جنگند ملحق شده است.

در همین راستا ۲۲ تن از نیروهای تحت کنترل حوثی‌ها خود را به نیروهای ائتلاف و دولت قانونی یمن تسلیم کردند.

Print Friendly, PDF & Email