خبرگزاري رژیم:حملات موشکی به ریاض جواب داد

خبرگزاری صدا وسیما
معاون وزیر امور خارجه امریکا پس از حمله موشکی انصارالله به پایتخت عربستان و ایجاد موازنه قدرت، اعلام کرد بحران یمن راه حل نظامی ندارد.

تیم لندرکینگ (Tim Lenderking)، با تاکید بر اینکه جنگ در یمن راه حل نظامی ندارد و حوثی ها می توانند در حل سیاسی بحران مشارکت کنند افزود: آمریکا از مشارکت حوثی ها در روند سیاسی در یمن استقبال می کند، به شرط آنکه شلیک موشک به طرف عربستان سعودی را متوقف کنند.

معاون وزیر امور خارجه امریکا افزود هر چه بمباران ها تشدید شود، حملات حوثی ها و تهاجم آنها علیه ریاض و دیگر مناطق مسکونی تشدید می شود که این مسئله باعث پیچیده تر شدن این جنگ می شود. ما همه طرف ها را به انتقال به روند سیاسی در سریعترین زمان ممکن تشویق می کنیم.

در مورد اعتراف معاون وزیر امور خارجه امریکا به این واقعیت که بحران یمن راه حل نظامی ندارد می توان به چند نکته اشاره کرد:

سید عبدالملک (بدر الدین) حوثی رهبر جنبش انصارالله نیز در هزارمین روز از تجاوز نظامی ائتلاف سعودی به یمن گفت که: «پس از هزار روز پایداری و ایستادگی، کاخ های رژیم عربستان و تاسیسات نفتی و نظامی آن در تیررس موشک های ما قرار گرفته است و انصارالله در بیانیه ای از مردم در عربستان و امارات خواست که از مراکز حساس دور شوند که این به معنای آن است که حملات موشکی ادامه خواهد داشت.

چهارم اینکه حملات موشکی به ریاض نشان داد که با وجود سانسور شدید، موشک های شلیک شده به ریاض به هدف اصابت کرده و توانسته بیش از ابعاد نظامی، تاثیر روانی شدیدی نیز بر ائتلاف متجاوز سعودی بگذارد. تماس های تلفنی سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان با سران امریکا، انگلیس و روسیه پس از این حمله موشکی و دست به دامن آنها شدن بیانگر این واقعیت است.

پنجم اینکه پیامدهای حملات موشکی انصارالله به ریاض به مراتب تاثیرگذار تر از بمبارانهای های ائتلاف سعودی است که با حملات کور خود مردم فقیر صنعا را بمباران می کنند اما موشک های انصارالله بر کاخ های پادشاهی، پایگاههای نظامی و مراکز حساس ائتلاف متجاوز فرود می آید و حالا سعودی ها معنی انفجار موشک و جنگ را درک خواهند کرد.

ششم اینکه حملات موشکی انصارالله به ریاض نشان داد که ادعای رهگیری موشک توسط سامانه پاتریوت دروغی بیش نیست و به احتمال زیاد این سامانه در برابر موشک های انصارالله شکست خورده است.

Print Friendly, PDF & Email