امارات: ایران می‌کوشد مشکل قدس را به سود ماجراجوئی‌های خودش به کار گیرد

انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی روز دوشنبه ۱۸ دسامبر ۲۰۱۷ اعلام کرد که ایران می‌کوشد مشکل قدس در خدمت ماجراجوئی‌های خودش به کار گیرد.

انور قرقاش گفت که فعالیت‌های ایران حول سه محور دفاع از برنامه موشکی این کشور، توجیه حضور در سوریه و سرپوش‌ گذاشتن بر جرایم حوثی‌ها در یمن می‌چرخد.

وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «گفتمان سیاسی ایران حول ۳ محور می‌چرخد. ۱: دفاع از برنامه موشکی، پس از آنکه مشخص شد دفاع نیست. ۲: توجیه حضور نظامی دامنه‌دار در سوریه. ۳: تلاش برای سرپوش‌ سیاسی گذاشتن برای حوثی‌ها، پس از آنکه کنگره (حزب کنگره مردمی یمن) را از بین برد».

او در توئیت دیگری نوشت: «در مقابل سخنان سرمستانه درباره پیروزی منطقه ایران [باید گفت] پیروزی مبتنی بر زور و سلاح مشروعیتی ندارد و این موضوع تهران در ماجراجوئی‌های توسعه‌طلبانه عربی خود نگران کرده است».

وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی درباره قدس نیز نوشت: «ایران می‌کوشد مشکل قدس شریف برای در رقابتی چندگانه برای سوء استفاده از این موضوع به کار گیرد اما سیاست خشونت و تخریب [ایران] در جهان عرب مانع از این امر شده است».

اخیرا آمریکا با وجود مخالفت‌های گسترده جهانی، قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت. واشینگتن همچنین قطعنامه شورای امنیت در مخالفت با این اقدام را وتو کرد.

Print Friendly, PDF & Email