مهدی جهانگیری برادر معاون اول رئیس جمهورکه بازداشت شده بود، ناپدیدشد!

مدیرکل زندان های استان تهران در خصوص انتقال مهدی جهانگیری به زندان تهران گفت: کسی را به ما تحویل نداده اند.

مصطفی محبی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این سوال که مهدی جهانگیری به کدام یک از زندان های تهران منتقل شده است، گفت: کسی تحویل ما نشده است.

این در حالی است که چندروز پیش یدالله موحد، رئیس کل دادگستری کرمان اعلام کرده بود: مهدی جهانگیری که در کرمان در بازداشت به سر می برد به همراه پرونده به تهران منتقل شده است.

وی با اشاره به اینکه پرونده تخلف مالی مهدی جهانگیری در استان کرمان عدم صلاحیت خورده است، گفت: احتمالا این پرونده در تهران رسیدگی خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: همچنین سایر متهمان این پرونده به همراه جهانگیری با پرواز به تهران منتقل شده‌اند.

مهدی جهانگیری برادر معاون اول رئیس جمهور و رئیس‌گروه مالی گردشگری و نایب‌رئیس‌اتاق بازرگانی تهران اواخر مهر ماه به دلیل مسائل مالی بازداشت شد.

روز گذشته نیز رئیس سابق بانک ملی کرمان به اتهام تضییع حقوق بیت المال (مرتبط باپرونده مهدی جهانگیری) در کرمان بازداشت شده است.

سایت تابناک پیش تر در این باره نوشته بود: به نظر می رسد با بازداشت برادر معاون رییس جمهور جامعه ایران با یک شوک جدید مواجه شده و این سووال و ابهام بزرگ در بین مردم بار دیگر مطرح و زمزمه می‌شود که سیستمی که از برادر رییس‌جمهور تا برادر معاون اول دولت کنونی‌اش گرفته تا معاون اول و دیگر معاونان رییس‌جمهور قبلی‌اش و فلان مداح مذهبی، درگیر پرونده‌های فساد اقتصادی و یا اجتماعی و اخلاقی بوده و برخی از آنان احکام قضایی و محکومیت‌های قطعی گرفته و دوران زندان خود را سپری می‌کنند، عملا با مشکلات ساختاری و عدیده‌ای مواجه است.

Print Friendly, PDF & Email