رئيس هیئت مخالفان سوری:ما آمده‌ایم تا از قلب سازمان ملل متحد فریاد بزنیم که قتل، بمباران غیرنظامیان و تروریسم دیگر بس است».

نصر الحریری رئیس هیئت مخالفان سوری در مذاکرات ژنو شامگاه پنجشنبه ۱۴ دسامبر ۲۰۱۷ از سازمان ملل متحد و استفان د میستورا فرستاده بین‌المللی خواست تا جامعه بین‌المللی را از تلاش‌های رژیم اسد برای از بین بردن روند سیاسی در ژنو اطلاع دهد.

الحریری در یک کنفرانس مطبوعاتی که در دفتر هیئت اپوزیسیون در ژنو برگزار شد، گفت:«روند ژنو در معرض خطر واقعی است».
الحریری افزود:«سازمان ملل، جامعه بین المللی و شورای امنیت باید از روند صلح محافظت کنند».

رئیس هیئت مخالفان سوری در مذاکرات تاکید کرد :«کسانی با هدف از بین بردن روند مذاکرات صلح به اینجا آمده‌اند».

الحریری گفت: « ما با اعتقاد به صلح برای سوریه به اینجا آمده‌ایم ما برای صلح، امنیت و آزادی برای مردم سوریه به ژنو آمده‌ایم ما برای پایان دادن به ظلم و استبداد برای همیشه مسیر صلح را انتخاب کردیم ما آمده‌ایم تا از قلب سازمان ملل متحد فریاد بزنیم که قتل، بمباران غیرنظامیان و تروریسم دیگر بس است».

وی گفت: «برای سه هفته ما به طور جدی و مسئولانه در مذاکرات سازمان ملل متحد شرکت کردیم وطبق بیانیه ژنو سال ۲۰۱۲ و قطعنامه ۲۲۵۴ خواستار مذاکرات مستقیم و بدون قید و شرط در چهار مرحله با رژیم اسد شدیم.

الحریری تاکید کرد که امروز جهان شاهد است که ما شریکی برای صلح نداریم رژیم اسد خواهان صلح نیست او هیئت خود را برای از بین بردن روند صلح، امید سوری به آزادی به ژنو فرستاده است و به بهانه‌هایی متوسل می‌شود که هیچ کدام از طرف های سازمان ملل آن را قبول ندارند.

Print Friendly, PDF & Email