مجلس نمایندگان آمریکا:تصویب «قانون شفافيت دارايي هاي مقامات حکومت ايران و «قانون تقويت نظارت بر دسترسي حکومت ايران به اعتبارات مالي»»

کميته مقررات مجلس نمايندگان آمريکا دو طرح ضد جمهوری اسلامی را تصويب کرد

به گزارش صداوسيما، کميته مقررات مجلس نمايندگان آمريکا دو طرح ضد جمهوری اسلامی «قانون شفافيت دارايي هاي مقامات حکومت ايران» موسوم به H.R. 1638 و همچنين «قانون تقويت نظارت بر دسترسي حکومت ايران به اعتبارات مالي» مربوط به ممنوعيت فروش هواپيما موسوم به H.R. 4324 را با هشت راي موافق در برابر چهار راي مخالف تصويب کرد.

گفتني است هشت عضو جمهوريخواه اين کميته به اين طرح راي مثبت و چهار عضو دموکرات اين کميته راي منفي دادند.

خبرگزاری رویترز چهار سال پیش در گزارشی تحقیقی اعلام کرد که خامنه‌ای یک امپراتوری ۹۵ میلیارد دلاری را کنترل می‌کند.

براساس این گزارش، رهبر جمهوری اسلامی، نظارت بر سازمانی را به نام «ستاد اجرایی فرمان حضرت امام» برعهده دارد که میزان دارایی‌های این سازمان «بالغ بر ۹۵ میلیارد دلار» تخمین زده می‌شود.

به نوشته رویترز، این رقم چیزی حدود چهل درصد بیشتر از صادرات نفتی ایران در سال ۱۳۹۱است.

رویترز می‌نویسد که این ستاد «در شش سال گذشته به یک بازوی عظیم اقتصادی تبدیل شده» و می‌افزاید که «کنترل این امپراتوری عظیم اقتصادی تنها دست یک نفر است و او آیت‌الله خامنه‌ای است.»

گزارش این خبرگزاری که با عنوان «اموال تحت کنترل رهبری: مصادره املاک» منتشر شده قسمت اول از گزارشی سه‌قسمتی است که قسمت‌های دوم و سوم آن که هنوز منتشر نشده به ترتیب «قهرمان ملی» و «عدالت ناهموار» نام دارند.

رویترز می‌نویسد که این خبرگزاری طی شش ماه، «تحقیقی ویژه» در زمینه قدرت مالی آیت‌الله علی خامنه‌ای انجام داده و موفق شده که «کامل‌ترین فهرست دارایی‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام را تا به امروز» تهیه کند.

به نوشته رویترز، رقم «۹۵ میلیارد دلار» که این گزارش تحقیقی به آن دست یافته برگرفته از تجریه و تحلیل بیانیه‌های مقام‌های رسمی ستاد، آمار بورس اوراق بهادار تهران و وب‌سایت‌های شرکتی به انضمام اطلاعاتی از وزارت خزانه‌داری آمریکا است.

Print Friendly, PDF & Email