“یک راد مرد بزرگ ایران به دیار باقی‌ شتافت “

 طاهر احمد زاده طاهر احمد زاده بی‌ شک یکی‌ از ستمدیده‌ترین رجل سیاسی تاریخ معاصر ایران است این زندانی خوشنام دو نظام شاه و شیخ در نظام شاهنشاهی دو فرزند خود مسعود و مجید و در نظام شیخان فرزند دیگرش مجتبی‌ را فدیه راه آزادی مردم ایران کرد . احمدزاده در مقابل کود تای خمینی در سال ۱۳۶۰ به همان محکمی ایستاد که در مقابل کودتا علیه مصدق ایستاده بود .
مرحوم احمد زاده بعد از انقلاب ضد سلطنتی بمانند میلیون‌ها ایرانی‌ بر این تصور بود که ظلم و ستم از ایران رخت بر بسته اما خیلی‌ زود فهمید که چنین نیست به همین خاطر از شغل حکومتی که داشت (استانداری مشهد ) استعفا داد تا دستانش به خون جوانان ایران آلوده نشود.
این رجل سیاسی مردمی بزودی از طرف رژیم آخوندی دستگیر و روانه زندان اوین شد و مورد شدید‌ترین شکنجه‌ها توسط بی‌ مقدار‌ترین مردمان قرار گرفت .بعضی‌ از اعضای اتحاد زندانیان سیاسی ایران گواهی می‌دهند که شاهد شکنجه این راد مرد بزرگ بوده‌اند . او سالهای متمادی زیر ظلم حکومت آخوندی در حصر خانگی زیست اما هیچگاه با این حکومت سازش نکرد و تا آخرین روزهای عمرش یک عصیانگر سازش ناپذیر باقی‌ ماند .
اتحاد زندانیان سیاسی ایران فقدان این بزرگ مرد مبارز را به همه آزادی خواهان، به مردم ایران و به خانواده آن مرحوم تسلیت گفته و برای روح بزرگش آرامش آرزو می‌کند .باشد تا در فردای پیروزی ایران زمین تجلیلی در خور از این مبارز نستوه و فرزندان شهیدش بعمل بیاوریم.
اتحاد زندانیان سیاسی ایران
۱۱ آذر ۱۳۹۶ / ۲ دسامبر ۲۰۱۷

Print Friendly, PDF & Email