علی مطهری :احمدی نژاد به صورت علنی محاکمه شود

علی مطهری پیشنهاد داده است که احمدی‌نژاد را به صورت علنی محاکمه کنند. او در گفت‌وگو با «اعتماد» در این مورد بیشتر توضیح داده و معتقد است اولا بر اساس قانون باید دادگاه به جز در شرایط خاص به صورت علنی برگزار شود؛ ثانیا مزیت این محاکمه این است که مردم حرف‌های دو طرف را می‌شنوند.

مطهری در پاسخ به این سئوال که با توجه به مدتي كه احمدي‌نژاد شخصا سرپرست وزارت اطلاعات بود اساسا ايشان پرونده‌هاي ويژه‌اي در اختيار دارد؟، گفت: ما بر اساس شنيده‌ها قضاوت مي‌كنيم. مدتي ايشان سرپرست وزارت اطلاعات بوده و در آن مدت ممكن است به برخي پرونده‌ها دسترسي داشته و آنها را در اختيار داشته‌ باشد.

وی در پاسخ به این سئوال نیز که ادامه روند اتهام‌زني و تهديد به افشاگري چقدر مي‌تواند ساختار حاكميتي را تحت تاثير قرار دهد؟، گفت: اگر مسائل مهمي باشد و در مورد شخصيت‌هاي عالي نظام باشد در اعتماد مردم موثر خواهد بود.

به گزارش «اعتماد»، علی مطهری در مصاحبه با این روزنامه گفت:«اولا بر اساس قانون باید دادگاه به جز در شرایط خاص به صورت علنی برگزار شود؛ ثانیا مزیت این محاکمه این است که مردم حرف‌های دو طرف را می‌شنوند.»

مطهری در مصاحبه با خبر آنلاین نیز با اظهار اینکه تمایلی ندارد در باره احمدی نژاد و رفتارهای او صحبت کند، گفت: بهترین راه این بود که همان ابتدا، وقتی اتهامات آقای احمدی نژاد مطرح شد، قوه قضاییه ایشان را به صورت علنی محاکمه می کرد تا هم قوه قضاییه حرف هایش را بزند هم ایشان.

وی افزود: امروز هم دیر نشده است و می توانند دادگاهی علنی تشکیل دهند و به اظهارات احمدی‎نژاد پاسخ دهند و مردم هم به داوری بنشینند. لازم است به جای اینکه در فضای مجازی به هم پاسخ دهند، دادگاهی علنی برگزار شود و همه حرف هایشان را بزنند.

مدتی است که محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری سابق ایران حملات تندی را علیع قوه قضائیه این کشور آغاز کرده است.

Print Friendly, PDF & Email