تحریم‌های جدید آمریکا در رابطه با کره‌شمالی:۱۳ شخصیت حقوقی و ۲۰ کشتی

دولت آمریکا امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی را در رابطه با کره‌شمالی اعمال می‌کند.

به گزارش ایسنا، رویترز گزارش داد، وزارت خزانه‌داری آمریکا از اعمال تحریم‌های جدیدی در رابطه با کره‌شمالی خبر داده است.

این تحریم‌ها شامل یک تبعه چینی و ۱۳ نهاد شامل چهار شرکت بازرگانی چینی می‌شود.وزارت خزانه داری آمریکا یک شخصیت حقیقی، ۱۳ شخصیت حقوقی و ۲۰ کشتی کره شمالی را در فهرست تحریم شدگان قرار داد.

بر اساس اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا، این تحریم‌ها در راستای اعمال فشار به کره‌شمالی برای توقف برنامه‌های موشکی و هسته‌ای این کشور اعمال می‌شود.

این اقدام آمریکا یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا کره‌شمالی را در فهرست کشورهای «حامی تروریسم» قرار داد.

دوشنبه رئیس جمهوری آمریکا گفته بود کره شمالی را مجدداً در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار می دهد.این تصمیم او در پایتختهای ژاپن و کره جنوبی مورد استقبال قرار گرفت.

«استیون منو=ین» وزیر خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما در عزم خود برای به حداکثر رساندن فشار اقتصادی برای محروم کردن این کشور از تجارت و درآمد خارجی مصمم هستیم و همزمان با افشای روش‌های فرار ادامه می‌دهیم.» اشاره آقای منوشین به فرار کره شمالی از تحریم های اعمال شده قبلی است.

پیش از این کره شمالی در لیست کشورهای حامی تروریسم به ایران، سودان و سوریه پیوسته بود. به این ترتیب آمریکا قادر خواهد بود هرگونه تحریمی علیه دولت کره شمالی و به دلیل برگزاری آزمایش های موشکی این کشور وضع کند.

پرزیدنت ترامپ، در راستای سیاست «فشار حداکثری» به کره شمالی، اعلام کرده از روز سه شنبه سی آبان وزارت خزانه داری امریکا تحریم های جدیدی علیه کره شمالی و افراد وابسته به این حکومت وضع خواهد کرد.

پرزیدنت ترامپ گفت: «در فرصت دو هفته ای که وجود دارد، بالاترین حد تحریم ها لحاظ خواهد شد.»

رکس تیلرسون، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا هم روز دوشنبه اعلام کرد این تحریم ها به زودی برای کره شمالی دردسر درست خواهد کرد. به گفته تیلرسون اطلاعات جذب شده از کره شمالی حکایت از کمبود سوخت، صف های طولانی در پمپ بنزین ها و همچنین کاهش درآمد این کشور دارد.

Print Friendly, PDF & Email