اتحادیه عرب:«ایران در گسترش نفرت‌افکنی،خرابکاری‌، فتنه، خشونت و فرقه‌گرایی تلاش می‌کند»

احمد ابوالعیط، دبیر کل اتحادیه عرب، روز یکشنبه ۱۹ نوامبر گفت، ایران می خواهد همچون دشنه‌ای بر پشت کشورهای عربی خلیج به خصوص پادشاهی سعودی باشد.

ابوالعیط گفت: «موشکی که توسط حوثی‌ها به سوی سعودی شلیک شد خطرناک ترین سلسله از تهدیدها، تعدی‌ها، نشر فتنه و خرابکاری علیه کشورهای عربی توسط ایران است.

دبیر کل اتحادیه عرب گفت :«ما چاره ای نداریم جز اینکه اعمال و رفتار خرابکارانه ایران را با مفهوم ومعنای واقعی‌یشان نام ببریم و به آنها بگوییم، موشک شما که به سوی پادشاهی سعودی پرتاب شد دقیقا یک پیام برای خرابکاری، فتنه، نفرت افکنی و دشمنی آشکار با پادشاهی سعودی و همه کشورهای عربی است.

البوالعیط گفت : «وقت آن رسیده که منطقه خاورمیانه را از فرقه‌گرایی، خشونت و نفرت‌افکنی که توسط ایران در منطقه گسترش یافته است، رها کنیم .

دبیرکل اتحادیه عرب افزود:«ایران برای گسترش خرابکاری، فتنه، نفرت‌افکنی، خشونت و فرقه گرایی در منطقه سخت تلاش می‌کند».

ابوالعیط گفت:«حوثی‌ها تاکنون ۷۶ موشک بالستیک به یمن شلیک کردند که همه آنها ساخت ایران بودند».

ابوالعیط گفت:« ما بر همبستگی و حمایت کامل از کشور، دولت و ملت سعودی تاکید می کنیم و از هر اقدامی که پادشاهی سعودی در برابر تهدیدهای ایران بر می دارد از آن پشتیبانی می‌کنیم».

دبیر کل اتحادیه عرب از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا از نابودی کامل منطقه توسط ایران جلوگیری کند.
وی گفت ایران سیاست گسترش جنگ فرقه‌ای را دنبال کرده و با استفاده از شرایط بوجود آمده از توافق هسته‌ای به جنگ افروزی در منطقه ادامه داد.
ابوالعیط نسبت به پیامدهای منفی ناشی از ادامه مداخله ایران در امور داخلی کشورهای منطقه به این کشور هشدار داد.

و تاکید کرد :«دخالت‌های ایران به مقابله جامعه جهانی مواجه خواهد شئ و در نهایت پیامدهای این سیاست خود ایران را تهدید خواهد کرد.»

Print Friendly, PDF & Email