حمله لباس شخصی‌ها به همکاران سابق احمدی‌نژاد در حرم عبدالعظیم

​​​​​​​رسانه‌های نزدیک به احمدی‌نژاد از حمله لباس شخصی‌ها به حرم عبدالعظیم در جنوب تهران برای بیرون راندن بست‌نشینان- سه همکار سابق رئیس جمهور پیشین- خبر داده‌اند. احمدی‌نژاد بار دیگر با بست‌نشینان حرم ملاقات کرده است.

به گزارش رسانه‌های نزدیک به محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران، “لباس‌شخصی‌های افراطی” به افرادی که در حرم عبدالعظیم حسنی (شاه عبدالعظیم) واقع در جنوب تهران بست نشسته‌اند حمله کرده، آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده، موبایل‌هایشان را به زور گرفته‌ و کوشیده‌اند آنها را از حرم بیرون برانند.

روز یکشنبه (۲۸ آبان / ۱۹ نوامبر) تصاویری در سایت “دولت بهار” منتشر شده که حضور چند مرد را در ازدحام جمعیت حرم عبدالعظیم نشان می‌دهد. “دولت بهار” افرادی را که می‌گوید لباس شخصی هستند با نقطه و دایره رنگی علامت‌گذاری کرده است.

به کانال  آفتابکاران در تلگرام بپیوندید

لباس شخصی‌ها که مقامات جمهوری اسلامی بنا به موقعیت از آنها به عنوان “نیروهای مردمی” یا “نیروهای خودسر” نام می‌برند، نیروهایی شبه نظامی هستند که سیاستمداران منتقد به جمهوری اسلامی از آنان به عنوان خدمت‌گرفته‌شدگان حکومت یاد می‌کنند و هدایت‌کنندگانشان را سپاه پاسداران یا بیت رهبری می‌دانند.

بست‌نشینان حرم عبدالعظیم را از جمله حمید بقایی، معاون اجرایی رئیس دولت دهم، تشکیل می‌دهند. محاکمه حمید بقایی به اتهام‌های مالی در جریان است، اما او روز چهارشنبه ۲۴ آبان به جای حضور در سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات خود به حرم عبدالعظیم رفت و در آنجا پناه گرفت.

بیشتر بخوانید: بست‌نشینی نزدیکان احمدی‌نژاد در حرم عبدالعظیم

علی اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی محمود احمدی‌نژاد در دولت دهم و حبیب‌الله خراسانی، ذیحساب و مدیر کل سابق امور مالی نهاد ریاست جمهوری، به بقایی پیوستند و همراه با او بیانیه مشترکی نوشته، به “فشارها و رفتارهای ظالمانه دستگاه قضائی” اعتراض کردند. بقایی، جوانفکر و خراسانی در بیانیه‌ای که ۲۴ آبان منتشر کردند دستگاه قضائی را به “پرونده‌سازی” و “تشکیل دادگاه‌های فرمایشی” علیه شماری از همکاران رئیس جمهور سابق متهم کردند.

احمدی‌نژاد در همان روز چهارشنبه در جمع بست‌نشینان حضور یافت و به شدت از لاریجانی‌ها، روسای دو قوه مقننه و قضائیه جمهوری اسلامی، انتقاد کرد. او گفت: «ما با خانواده لاریجانی مخالف هستیم و قبول نداریم مملکت دست اینها بیفتد و به مردم ظلم بکنند.»

محمود احمدی‌نژاد یکشنبه ۲۸ آبان در حرم عبدالعظیم

احمدی‌نژاد پیشتر به جریان افتادن پرونده قضائی علیه خود و همکارانش را “توطئه‌ای” عنوان کرده بود که به زعم او بی‌ارتباط با برنامه علی لاریجانی برای نامزدی در دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری نیست. او همچنین گفته است که چون دولت او فسادهای مالی را برملا کرده، خود از سوی قوه قضائیه متهم به فساد شده است.

در مقابل، روز یکشنبه سردار نقدی، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران، شبیه همین اتهامات را به دولت احمدی‌نژاد نسبت داده است. او طی مراسمی در قم بی‌آنکه از احمدی‌نژاد و بست‌نشینان نام ببرد گفته است: «عده‌ای می خواهند نظام و دستگاه قضا را محکوم کنند و بگویند که فساد همه جای کشور را فرا گرفته است، چون نظام در برابر فساد آنان کوتاه نمی‌آید؛ در این شرایط شرمندگی برای کسانی است که در زمان مسئولیت خود تخلف کرده‌اند، نه دستگاه قضایی و نظام اسلامی. »

سایت “فرارو” نیز صبح یکشنبه با انتشار یک عکس که از کانال تلگرامی “دولت بهار” برداشته، از دیدار مجدد احمدی‌نژاد با بقایی در بست‌نشینی خبر داده است. “فرارو” نوشته که کانال تلگرامی “دولت بهار” همراه با انتشار تصاویری که احمدی‌نژاد و مشایی را در حرم عبدالعظیم و در دیدار با بقایی و جوانفکر نشان می‌دهد، “مدعی حمله سازماندهی شده نیروهای لباس شخصی به بست نشینان و ضرب و شتم آنها شد.”

این سه نفر روز جمعه ۲۶ آبان نیز در نامه‌ای از آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، خواستند که محمود هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت و رئیس سابق قوه قضائیه، مأمور رسیدگی به پرونده‌هایی شود که علیه آنان و دولت احمدی‌نژاد تشکیل شده است. این در حالی است که قانون اساسی به رهبر جمهوری اسلامی اختیار واگذاری یک پرونده قضائی را به نهادی غیرقضائی نداده است.

Print Friendly, PDF & Email