،الجبیر: حزب‌الله کشور لبنان را به گروگان گرفته است،وی خواستار اعمال تحریم علیه ایران بخاطر حمایت از تروریسم شد

عادل الجبیر، وزیر خارجه پادشاهی سعودی گفت، حزب‌الله کشور لبنان را به گروگان گرفته و مانع از انجام تمامی اقدام‌های سعد الحریری، نخست وزیر مستعفی این کشور شده و مهم‌تر از همه حاضر به تحویل اسلحه خود نیست که در تعارض با حاکمیت نهادهای رسمی در این کشور است.

الجبیر روز پنجشنبه در مصاحبه با یک شبکه آمریکایی گفت شبه نظامیان حزب‌الله آلت دست ایران برای کنترل این کشور و مداخله در سوریه، حماس و حوثی‌ها و قاچاق اسلحه به بحرین برای برهم زدن ثبات کشورهای خلیج هستند.

الجبیر همچنین از سازمان بین‌المللی انرژی اتمی خواست تا نظارت دقیق‌تری بر توافق اتمی با ایران داشته باشد و این کشور را بخاطر حمایت از تروریسم و برنامه توسعه موشک‌ های بالستیک محکوم کند.

الجبیر گفت: «ما از سازمان بین المللی انرژی اتمی می‌خواهیم تا با ایران برخورد شدید‌تری داشته باشد و این بخشی از توافق اتمی است.

رفتار ایران در حمایت از تروریسم و برنامه موشک‌های بالستیک همگی در مخالفت با قطعنامه‌های بین المللی است و ما خواستار وضع تحریم‌های سازمان ملل متحد بخاطر این رفتارها هستیم».

الجبیر گفت: « بنظر من از مجموع این سه عامل، کنترل توافق اتمی و پاسخگو کردن ایران در ارتباط با حمایت از تروریسم و برنامه موشکی، ما بطور موثری با ایران برخورد خواهیم کرد».

Print Friendly, PDF & Email