آمریکا: در مقابل طرح‌های ایران و شبه‌نظامیانش دست بسته نخواهیم نشست

 

معاون رئیس جمهوری ایالات متحده در سی و چهارمین سالگرد بمبگذاری مقر تفنگداران دریایی آمریکا در بیروت با انتقاد از حمایت ایران از حزب الله لبنان گفت: حزب‌الله یک گروه تروریستی در خدمت ایران است، ما برای از بین بردن حزب‌الله و محاکمه آنها تلاش می‌کنیم.

مایک پنس روز دوشنبه ۱ آبان در مراسمی در یکی از پایگاه های تنفگداران ارتش آمریکا در شهر واشنگتن شرکت کرد و گفت گروه حزب الله مورد حمایت کشوری است که حامی درجه یک تروریسم است. پرزیدنت دونالد ترامپ، ایران را زیر نظر داد و دیگر فعالیت آنها را برای بی ثبات سازی در خاورمیانه و همچنین حمایت شان از تروریسم تحمل نخواهد کرد.

مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه ۲۳ اکتبر تاکید کرد که ایالات متحده، در مقابل طرح‌های ایران و شبه‌نظامیانش، دست‌بسته نخواهد نشست.

به گزارش خبرگزاری‌ها، پنس که در مراسم سی و چهارمین سالگرد حمله مرگبار به پایگاه تفنگداران آمریکایی در بیروت پایتخت لبنان سخن می‌گفت، افزود: «منفجر کردن پایگاه تفنگداران نیروهای دریایی آمریکا در بیروت، نخستین جرقه برای آغاز عملیات علیه تروریسم بود.. جنگ بر پایه شرط‌هایمان، به مناطق تروریست‌ها منتقل خواهیم کرد».

او تاکید کرد: «رهبری دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، باید تلاش‌هایمان را در محاصره حزب‌الله، دو چندان کند». او یادآور شد: «حزب‌الله گروهی تروریستی است که اصلی‌ترین حامی تروریسیم یعنی ایران را نمایندگی می‌کند، اجازه نمی‌دهیم ایران کشورهای منطقه را بی‌ثبات کند».

پنس افزود: «دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در برابر طرح‌های ایران، دست‌بسته به تماشا نخواهد نشست.. ایران حامی اصلی تروریسم است که حزب‌الله آن را نمایندگی می‌کند».

از سوی دیگر، معاون رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که ایالات متحده، به جنگ علیه گروه داعش ادامه خواهد داد. او افزود: «داعش در حال فروپاشیدن است و ما تا نابودی کامل این گروه، کوتاه نخواهیم آمد».

او ادامه داد: «با کنگره برای به دست آوردن بزرگترین بودجه برای ارتش از زمان دوره ریاست‌جمهوری رونالد ریگان، همکاری می‌کنیم».
از سویی هربرت ریموند مک‌مستر مشاور امنیت ملی آمریکا هم در این مراسم گفت کسانی که در سال ۱۹۸۳ پایگاه تفنگداران را منفجر کردند، اکنون رهبری حزب‌الله را در دست دارند.

او افزود: «استفاده ایران از حملات تروریستی برای به شکست کشاندن تلاش‌های در جریان برای صلح، این وظیفه را برای جهان ایجاد می‌کند که با این کشور و نمایندگانش مقابله کند».

مک‌مستر خواستار از میان بردن «شبکه‌های تروریستی» شد که به گفته او «همچنان خاورمیانه را نا امن می‌کند».

Print Friendly, PDF & Email