دونالد ترامپ آمریکا آزادسازی رقه را «پیشرفتی مهم» در مبارزه علیه داعش خواند

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با اعلام اینکه نیروهای تحت حمایت آمریکا شهر رقه در شمال سوریه را به طور کامل آزاد کردند، این پیروزی را یک «پیشرفت مهم» در نبرد بین المللی علیه داعش خواند.

پرزیدنت ترامپ روز شنبه ۲۹ مهردر بیانیه ای گفت: «بسیار خوشوقتم که اعلام کنم نیروهای دموکراتیک سوریه، شرکای ما در نبرد علیه داعش در سوریه، شهر رقه پایتخت دولت خوانده اسلامی را با موفقیت آزاد کردند. نیروهای ما با یکدیگر موفق شدند این شهر را به طور کامل از کنترل داعش خارج کنند.»

او اضافه کرد: «شکست داعش در رقه نشانگر یک پیشرفت مهم در کمپین جهانی ما برای شکست داعش و ایدئولوژی بدخواهانه آن است.»

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد که اقدامات ارتش آمریکا در سوریه وارد مرحله جدیدی خواهد شد که بر حمایت از نیروهای امنیتی محلی، کاهش خشونت در سوریه و پیشبرد شرایط برای صلح پایدار تمرکز دارد.

او گفت که آمریکا به کمک متحدان و شرکای خود از مذاکرات دیپلماتیکی حمایت می‌کنند که خشونت در سوریه را به پایان می‌رساند، به آوارگان اجازه بازگشت امن به خانه‌هایشان می‌دهد و اجازه می‌دهد که انتقال سیاسی باب میل مردم سوریه اتفاق بیفتد.

روز جمعه به دنبال اعلام رسمی آزادسازی کامل شهر رقه توسط ائتلاف مورد حمایت آمریکا در سوریه، وزیر خارجه ایالات متحده نیز با انتشار بیانیه‌ای این پیروزی را به مردم و نیروهای دموکراتیک سوریه تبریک گفت.

رکس تیلرسون با بیان این که ایالات متحده مفتخر است که رهبری ائتلاف جهانی ضد داعش با عضویت ۷۳ کشور جهان را بر عهده دارد، گفت کار ما هنوز به پایان نرسیده، اما آزادی رقه تحول بزرگی در نبرد با داعش است.

Print Friendly, PDF & Email