آسوشیتدپرس:‌ جزئیات پیش نوین لایحه کورکر- کاتن پیرامون تحریمهای جدید علیه رژیم آخوندی

کورکرـ کاتن

بر اساس این گزارش محدودیتهای جدیدی پیش بینی شده که در صورت عدم پایبندی رژیم به این محدودیتها، تحریمها به طور خودکار به اجرا گذاشته خواهد شد.

بر اساس این پیش نویس، هر گونه تلاش برای تبدیل سکوهای پرتاب موشکهای ماهوار‌ه بر به پرتاب‌کننده موشک قاره‌پیما از جمله مواردیست که عدول از آن باعث بازگشت خودکار تحریمها می‌شود.
هم‌چنین آزمایش، تولید یا استقرار موشکهای قاره‌پیما که قادر به حمل کلاهک باشند و تبدیل موشکهای ماهواره‌بر به موشکهای جنگی قاره‌پیما و نیز هرگونه فعالیتهای مخفیانه برای تولید مواد اتمی یا تجهیزات لازم برای تولید مواد اتمی از موارد بازگشت خودکار تحریمها محسوب می‌شود.

آسوشیتدپرس افزود، پیش‌نویس لایحه کورکرـ کاتن محدودیت‌های گسترده‌یی را علیه رژیم ایران اعمال می‌کند تا نتواند در چارچوب مقررات فعلی برجام، به سلاح اتمی دست یابد.

هدف این لایحه ایجاد مقررات و ضوابطی دائمی، در مورد مسائلی مانند غنی‌سازی اورانیوم و ذخایر آن و نیز کارکرد برخی سانتریفوژهاست.

در این لایحه، مخالفت رژیم ایران با درخواست بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی «برای بازدید کافی از هر پایگاهی، از جمله پایگاههای نظامی» می‌تواند به‌معنی نقض برجام از طرف این رژیم تلقی شود.
آسوشیتدپرس ۲۸ مهر

Print Friendly, PDF & Email