چرا حکومت مجبور است سامانه S_300 در اصلی ترین میدان شهر مستقر کند

امروز یکشنبه ۲ مهر،سامانه S-300 در میدان بهارستان استقرار یافت! در تبلیغات حول و حوش استقرار این سامانه تلاش شد که اقتدار و .. را در مصاحبه با نفرات دستچین شده به نمایش بگذارند اما بنا به بعضی گزارشات قبل از اینکه این سامانه به ایران تحویل شود، روسیه کد رهگیری آن‌ها را در اختیار آمریکا، اسرائیل، انگلستان، فرانسه و آلمان گذاشته است!

همچنین روز شنبه اول مهر ایران از شلیک آزمایشی یک موشک بالستیک جدید به نام خرمشهر خبر داد. برد این موشک که روز قبل از آن در یک رژه نظامی نمایش داده شده بود، به گفته امیرعلی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوا فضای سپاه ۲۰۰۰کیلومتر است و قابلیت حمل چند کلاهک دارد.

سرلشگر حسن فیروزآبادی، مشاور عالی خامنه‌ای، که تا یک‌سال پیش رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بود، روز ۲۲ آبان به تسنیم گفته بود: «هیچ موشکی در این کشور شلیک نمی‌شود مگر این‌که فرمان فرمانده‌ کل قوا را داشته باشد. حتی برای شلیک در رزمایش‌ها هم باید از محضر رهبر انقلاب مجوز گرفته شود… حتی زمان شلیک را و این‌که در چه زمانی شلیک شود را نیز ایشان تعیین می‌کنند که این باید فلان وقت شلیک شود»

با اینکه قطعنامه ۲۲۳۱ از ایران می‌خواهد «هیچ فعالیتی مرتبط با موشکهای بالستیک طراحی شده با قابلیت حمل تسلیحات هسته‌یی صورت ندهد، پس چرا باز به این کار اقدام میکند و بر تبلیغاتش می افزاید؟

پاسخ یک چیز بیشتر نیست هدف همه این تبلیغات ریز و درشت نه نشانه قدرت و دلیری، بلکه ناشی از وحشت بسیار است زیرا حکومت نیاز دارد که برای پنهان کردن این وحشت فراگیر به چنین تبلیغاتی روی بیاورد!

یادتان هست؟

روز ۲۲ خرداد امسال سپاه اعلام کرده ازکردستان ایران داعش را در سوریه هدف قرار داده، درصورتیکه سپاه سیستم هدایت شونده برای هدفگیری با مختصات جغرافیایی دقیق برای این مسافت را ندارد! فیلمی از شلیک موشک‌های زمین به زمین سپاه از قازانچی کرمانشاه که مقر فرماندهی تروریست‌ها را در سوریه هدف قرار داده است را هم پخش کرد و خبرنگار صدا و سمیا در صحنه ذوق میکرد که موشکها به هدف اصابت کرد.

سپاه پاسداران اعلام کرد در این عملیات تعدادی موشک از پایگاه‌های موشکی سپاه در کرمانشاه و کردستان، تروریست‌ها را هدف ضربات مهلک قرار داده است! ولی همانجا مشخص شد که سپاه سیستم هدایت شونده برای هدفگیری با مختصات جغرافیایی دقیق برای این مسافت را ندارد.

این موشک ها پس از شلیک در غرب ایران، با عبور از آسمان عراق، به اهداف مورد نظر در استان دیرالزور سوریه اصابت کردند. بعدا معلوم شد که هیچکدام از شلیکها به هدف اصابت نکرده و حتی یکی دوتای آنها در بیابانهای عراق سقوط کرده است!

اما اینکه چرا حکومت به چنین تبلیغات وسیع و پر هزینه ای روی می آورد دلیلش یک چیز بیشتر نیست نگهداری پاسداران و بسیجی هایی که نگران وا رفتن و به ته رسیدن این حکومت هستند و اگر حکومت آنها را از دست بدهد و دیگر اهرمی برای سرکوب مردم نداشته باشد، خوب مشخص است که به کجا میرسد. بنابراین همه این سامانه های ریز و درشتی که در نمایش میدان بهارستان راه انداخته اند، همه شلیکها و قدرت نمایی ها فقط و فقط مصرف نگهداری بسیجی دارد و بس وگرنه مردم که روز به روز شجاعتر میشوند!

آژانس ایران خبر

Print Friendly, PDF & Email