عکس العمل خامنه ای به سخنان ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل و فحاشي مشاور عالي وی

رادیوزمانه

اعضای مجلس خبرگان پنجشنبه ۳۰ شهریور  به دیدار رهبر جمهوری اسلامی رفتند. علی خامنه‌ای در این دیدار سخنان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل را نشانه‌ای از «درماندگی و سبک‌مغزی» او دانسته است.

خبرگزاری‌های داخلی گزارش داده‌اند که رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با رئیس و اعضای مجلس خبرگان در واکنش به نطق رئیس جمهور آمریکا در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفته است:

«این سخنان ناشی از قدرت نبود، بلکه ناشی از عصبانیت، درماندگی و سبک مغزی است. زیرا آمریکایی‌ها از اینکه نقشه‌های چندین ساله آنها در منطقه غرب آسیا، با حضور مؤثر جمهوری اسلامی ایران، نقش بر آب شده، به شدت ناراحت و عصبانی هستند.»

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا، سه‌شنبه ۲۸ شهریور در نخستین سخنرانی‌اش در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد از جمهوری اسلامی ایران به عنوان «یک رژیم قاتل» نام برد که در اثر فعالیت‌هایش خاورمیانه بی‌ثبات شده است. او گفت توافق هسته‌ای با ایران، بدترین توافق یک‌طرفه‌ای‌ست که آمریکا تاکنون امضا کرده است. به گفته ترامپ برجام یک «توافق بد» است و آمریکا هرگز در قراردادی یک طرفه که سودی برایش نداشته باشد باقی نمی‌ماند.

علی خامنه‌ای در دیدارش با اعضای مجلس خبرگان در انتقاد از مذاکرات هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی گفته است:

«اشکالی که نسبت به مذاکرات هسته‌ای داشته و داریم و مکرر نیز در جلسات با مسئولان مطرح کردیم این است که مذاکره اشکالی نداشت اما باید در این مذاکره مراقبت و دقت لازم انجام می‌گرفت تا اینگونه نباشد که هر غلطی که طرف مقابل انجام بدهد، نقض برجام محسوب نشود اما هر اقدام ایران، نقض برجام محسوب شود.»

مقامات آمریکایی می‌گویند به نظر آن‌ها توسعه برنامه موشک‌های بالستیک ایران، حمایت ایران از تروریسم و پیکارجویی، همدستی با دولت بشار اسد، دشمنی با اسرائیل و حملات سایبری به آمریکا، اسرائیل و متحدان آمریکا در منطقه خلیج فارس از عوامل تضعیف برجام توسط ایران و نشانه‌ای از عدم پایبندی ایران به روح برجام است.

علی خامنه‌ای در دیدار با اعضای مجلس خبرگان بر «کمک و حمایت از نیروهای حزب‌اللهی» تأکید کرده و گفته است: «باید با دنیا کار کنیم و الزامات آن را هم می‌پذیریم اما نباید به بیگانه چشم دوخت.»

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی در سخنانی که روز گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل بیان کرد، اطمینان داد که زمینه سرمایه‌گذاری در ایران فراهم است.
ایسنا
مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان این مطلب در حاشیه اجلاسیه شهدا و ایثارگران بهداشت و درمان استان سمنان گفت: خود مردم آمریکا هم به این امر واقفند که رئیس جمهور کشورشان احمق ترین و منفورترین رئیس جمهور طول تاریخ این کشور است.

سردار سرلشگر سیدیحیی صفوی افزود: سخنان ابلهانه، دروغ گویی های بزرگ رئیس جمهور آمریکا و مطالب غیرحقوقی که در بین سران ۱۹۳کشور جهان و در مقابل انظار چند میلیارد نفر در جهان بیان کرد، نشان داد که ترامپ به هیچ یک از قراردادهای بین المللی از جمله توافق برجام که یک توافق بین چندین کشور است پایبند نیست.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا اظهار کرد: ترامپ رییس جمهور آمریکا، ایران اسلامی را متهم به حمایت از تروریسم کرد، در حالی که همه مردم جهان می‌دانند حمایت از تروریست‌های فعلی یعنی داعش، جبهه‌ النصره و چه جریان‌های نفاق و منافقین در ایران و چه حمایت از دولت تروریست صهیونیست یا حمایت از جنگ‌طلبی برخی کشورهای عربی از سوی آمریکا بوده است.

سردار سرلشگر صفوی خاطرنشان کرد: حمایت از جنگ طلبی در یمن، فروش ۴۰۰میلیارد دلاری تسلیحات و قرارداد با عربستان سعودی درباره تسلیحات نظامی که ترامپ در مطالب خود در سازمان ملل متحد اشاره کرد به خود آمریکا برمی گردد نه به ایران.

وی افزود: یک دیوانه، با سخنان ابلهانه در جمع سران ۱۹۳ کشور دنیا در مجمع عموی سازمان ملل، دنیا را مات سخنان خود کرده است.

Print Friendly, PDF & Email