هشدار فرانسه به روحانی در مورد دخالت های منطقه ای

حمله هوایی آمریکا به سوریه

به گزارش رویترز، یک مقام فرانسوی می‌گوید رئیس‌جمهور این کشور در دیدار با روحانی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به وی هشدار داد که تهران بایستی از تحریک ایالات متحده با فعالیت‌های منطقه‌ایش خودداری کند.

بک مقام وزارت خارجه آمریکا گفته: تمرکز دیدار دونالد ترامپ با همتای فرانسوی خود روی فعالیت‌های شرورانه رژیم ایران در منطقه قرار داشت.

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل پیش تر در نشستی خبری در کاخ سفید گفته بود: رژیم ایران در دوران بعد از داعش نقشی نخواهد داشت تا آسیب بیشتری وارد کند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت: همه ما به دنبال دوران بعد از داعش هستیم که می‌توانم این را بگویم که رژیم ایران نقشی نخواهد داشت و در چنین وضعی، هیچ گونه نقشی به آنها داده نخواهد شد که آسیب بیشتری بخواهند وارد کنند.

وی گفت: تا زمانی که شاهد سوریه‌ای باثبات و آرام نباشیم، راحت نمی‌نشینیم و این کار با وجود اسد امکان‌پذیر نیست.

این در حالیست که نماینده خامنه‌ای در سپاه پاسداران گفته: حفظ بشار اسد خط قرمز جمهوری اسلامی در سوریه است.

در همین حال وزیر خارجه آمریکا بار‌دیگر رژیم ایران را به بی‌ثبات‌سازی کشورهای منطقه متهم کرد و گفت: رژیم ایران نظارت بر شبکه‌ای تهدیدآمیز از نائبانش را بر عهده دارد که اقدام به گسترش ترور و خشونت می‌کنند.

تیلرسون تصریح کرد که ایالات متحده در حال همکاری نزدیک با متحدانش در اروپا و اسرائیل برای مقابله با این تهدیدها است.

این در حالیست که یک روزنامه آمریکايی نوشت: رژیم ایران تنها زمانی عقب نشینی می‌ کند که با قاطعیت و قدرت با آن برخورد شود.

واشینگتن اگزمینر نوشت: بایستی روشن باشد که رویارویی میان حکومت ایران و آمریکا منازعه بین یک ابرقدرت، با یک حکومت محلی است که در عین‌حال مورد انزجار عمومی در داخل و مورد بی‌اعتمادی برای همسایگانش است. جمهوری اسلامی تنها وقتی عقب می‌کشد که با قاطعیت و قدرت با آن برخورد شود.تلگرام آفتابکاران

Print Friendly, PDF & Email