نماینده خامنه ای درسپاه:آمریکا به دنبال تکرار فرمول سقوط نظام شوروی در ایران است.

نماینده ولی فقیه در سپاه امروز در اجلاس خبرگان رهبری گفت: آمریکا به دنبال تکرار فرمول سقوط نظام شوروی در ایران است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، امروز به عنوان میهمان ویژه سومین اجلاس پنجمیبن دوره مجلس خبرگان رهبری با موضوع “نفوذ” به ایراد سخن پرداخت و نسبت به نفوذ دشمن و شکست انقلاب هشدار داد.

وی در ادامه به نفوذ در شوروی سابق و فروپاشی نظام این کشور پرداخت و گفت: تکرار فرمول سقوط اتحاد جماهیر شوروی از اهداف نظام سلطه و آمریکا با حربه نفوذ در نظام اسلامی ماست.

نماینده ولی فقیه در سپاه تأکید کرد: دشمن سر سوزنی از آرمان هایش عقب نشینی نکرده است، چرا ما باید از آرمان هایمان کوتاه بیاییم؟ دشمن تلاش می کند ما را مجبور کند بین دست کشیدن از آرمان ها و زندگی با ذلت یکی را انتخاب کنیم و این ماییم که با بصیرت افزایی باید با آن مقابله کنیم.

ما را انداختند گوشه رینگ دارند می‌زنند

سفیر سلبق جمهوری اسلامی در روسیه در یک برنامه تلویزیونی در ایران با اشاره به فشارهای آمریکا در زمینه برجام گفت: من روشن کنم برای مردم تو چه وضعیتی افتادیم، الان ما اگر اقدام به شکایت بکنیم بابت نقض طرف مقابل بر عکس انگار تیری به خودمان شلیک کردیم یعنی یک مکانیزمی راه می‌افتد ظرف ۴۵روز طرف شاکی می‌گوید من از این‌که شکایت کرده راضی نیستم چون راضی نیستم پس تو شورای امنیت رأی وتو می‌دهد و نتیجه‌اش این می‌شود که تمام تحریمها بر می‌گردد. بر این اساس است که ما الآن نمی‌توانیم شکایت بکنیم. نمی‌توانیم در برابر نقض طرف مقابل اقدام بکنیم.

نوبری گفت: ما را انداختند تو آچمز یعنی مثل اینکه ما را اندختند تو گوشه رینگ مرتب دارند می‌زنند، تحریم نمی‌دانم هواپیما، تحریم نمی‌دانم چی، تحریم چی، ما هم هیچ کاری نمی‌توانیم بکنیم چون تو برجام آمده است تکان بخوریم ناقض برجام می‌شود، ما هم که قرار است ناقض برجام نشویم، لذا باید همینجور باید بخوریم هوک چپ و راست بخوریم.

مجری برنامه گفت: واقعیتش این است که الان به یک وضعیتی رسیده که موافقان و مخالفان برجام در جمهوری اسلامی ایران همه دارند فکرهایشان را روی هم می‌گذارند که چه جوری از این هچل بیایند بیرون.

نوبری در ادامه گفت:‌ می‌گویم برجام یک، برجام دو، برجام سه، برجام چهار…. دیوار برلین ریخت، تمام آن بلوک شرق در واقع سقوط کرد، کل بلوک اصلا در واقع منهدم شد، همه‌اش همان مفاد مذاکرات بود، یعنی این‌که شما باید در سلاح استراتژیکی باید کوتاه بیایید، بعد در قبال مسأله منطقه‌ ای کوتاه بیایید، بعد در قبال حقوق‌ بشر هم باید کوتاه بیایید، یعنی تمام.

صدام و قذافی هم از این دعوت ها کرده بودند

خامنه‌ ای روزیکشنبه پس از آنکه روحانی را با وعده دعوت از آمریکا به‌ سر سفره برجام به نیویورک فرستاد، به نحو مضحکی در مورد سرنوشت توافق هسته ای گفت: آمریکایی‌ها بدانند در مسائل مهمِ مربوط به منافع ملی، عقب‌ نشینی در قاموس جمهوری اسلامی معنی ندارد.

خامنه‌ ای که در جمع مزدوران نیروی انتظامی سخن می گفت، پس از رجزخوانی های توخالی همیشگی، ذلیلانه حرف اصلی خود را خطاب به دولتمردان آمریکايی به زبان آورد و بطور تلویحی گفت که آماده سرکشیدن جام های زهر بعدی است.

خامنه ای: ….مسئولان فاسد، دروغگو و فریبکارِ آمریکا، وقیحانه ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی را به دروغ‌گویی متهم می‌کنند، در حالی‌که ملت ایران صادقانه حرکت و اقدام کرده و صادقانه نیز این مسیر را تا آخر خواهد پیمود….

روحانی نیز پیش از پرواز به نیویورک در باره موضع دولت آمریکا نسبت به برجام و راه حل آن از نظر جمهوری اسلامی گفت: آمریکايیها احساس می کنند یک سفره ای بازشده و فکر می کنند آنها هم کمک کرده اند در باز شدن این سفره، اما موقع خوردن و استفاده از سفره غذا آنها محرومند و وارد میز غذا نمی شوند. در حالی که می توانند آنها هم راه درستی را انتخاب کنند و بیایند در اتاقی که سفره هست، آنها هم وارد شوند، از نظر ما اشکالی ندارد اگر آنها اخلاق بدشان را کنار بگذارند.

به گزارش یورونیوز، روحانی گفت که در این زمینه و سایر جنبه‌های برجام نیاز به توضیحاتی هست و قصد دارد در نشست مجمع عمومی و در جلساتی که راجع به برجام خواهد بود، در این باره صحبت و رایزنی کند.

این منبع نوشت: احتمال می رود دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در مورد توافق هسته‌ای برجام و بحران منطقه صحبت کند. او چهار روز قبل ضمن توصیف مجدد برجام به عنوان توافقی بد گفت که در ماه اکتبر جهان شاهد سیاست کاخ سفید در قبال برجام خواهد بود.

ترامپ بزودی تصمیم بدی در باره برجام می گیرد

به گزارش ایلنا، به نقل از واشنگتن پست، رئیس جمهور آمریکا احتمالا به زودی تصمیم بدی در باره توافق هسته‌ای اتخاذ خواهد کرد.

بر اساس گزارش فارین پالیسی ترامپ گروهی از دستیاران سیاسی‌اش را برای پیدا کردن مدارک لازم برای رد پایبندی رژیم ایران در کاخ سفید دور هم جمع کرده است.

برخی منابع آمریکايی نیز پیش تر گزارش کرده بودند که ترامپ قصد دارد ماه اکتبر نقض توافق هسته ای از سوی حکومت ایران را اعلام کند. تصمیمی که به آمریکا اجازه می دهد تا تحریم های شدیدی علیه هر شخصی که با رژیم تهران مراوده تجاری دارد، اعمال کند.

این منبع نوشت: ترامپ این جمله را که «توافق هسته ای بدترین توافقی است که تاکنون امضا شده» را متوقف نمی کند و از مشاوران خود خواسته تا مدارکی جمع آوری کنند که به وی اجازه می دهد توافق هسته ای را نامعتبر اعلام کند، احتمالا ماه اکتبر لحظه ای است که ترامپ این تصمیم را اعلام می کند؛ زمانی که قرار است سومین گزارش پایبندی رژیم ایران به کنگره اعلام شود.

Print Friendly, PDF & Email