ترامپ رژیم ایران را جنایتکار و یاغی خواند و گفت نباید اجازه داد رژیم جنایتکار ایران به اقدامات بی‌ثبات کننده‌اش ادامه دهد

ترامپ

روز سه شنبه (۱۹ سپتامبر / ۲۸ شهریور) رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد یک سخنرانی بلندمدت ایراد کرد. او در این سخنرانی به جمهوری اسلامی القاب گوناگونی مانند “یاغی”، “صادرکننده خشونت”، “دیکتاتوری فاسد با نقاب دموکراتیک” داد و تاکید کرد که باید جلوی “این رژیم جنایتکار” را گرفت.

دونالد ترامپ از مقامات حکومت اسلامی خواست، به حقوق کشورهای همسایه احترام بگذارند و از تروریسم حمایت نکنند.

رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت که بسیاری از شهروندان ایرانی خواهان تغییر حکومت هستند که باید صدای آنها شنیده شود.
ترامپ به توافق هسته‌ای نیز پرداخت و ضمن تاکید بر اینکه این “بدترین توافقنامه در تاریخ” آمریکاست، برجام را “مایه سرشکستگی” آمریکا خواند.
رئیس دولت ایالات متحده از جمهوری اسلامی خواست، تمامی شهروندان آمریکایی زندانی در ایران را آزاد کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا،  در نخستین سخنرانی خود در نشست عمومی سالانه سازمان ملل، بار دیگر از توافق هسته‌ای ایران شدیداً انتقاد کرد و آن را بدترین توافق یک طرفه‌ای توصیف کرد که آمریکا تاکنون امضا کرده است. وی گفت: این توافق هسته‌ای باعث شرمندگی آمریکا است و آمریکا هرگز در قرارداد یک‌ طرفه‌ای که هیچ سودی برای این کشور نداشته باشد باقی نخواهد ماند. رئیس جمهوری آمریکا رژیم جمهوری اسلامی را یک رژیم یاغی توصیف کرد و گفت: ما نمی‌توانیم به یک رژیم جنایتکار اجازه بدهیم که به فعالیت‌های تخریبی خود ادامه دهد و ما نمی‌توانیم توافقی را رعایت کنیم که پوششی برای یک برنامه احتمالی توسعه سلاح‌های اتمی است.

دونالد ترامپ گفت: ما نمی‌توانیم به کشوری که مرگ بر آمریکا می گوید، می خواهد اسرائیل را محو کند و دشمن متحدان ما است، اجازه بدهیم که به سلاح اتمی دسترسی داشته باشد.

دونالد ترامپ در بخش دیگری از سخنانش گفت: جمهوری اسلامی ایران، بیش از همه چیز از مردم خود می ترسد. وی رژیم حاکم بر ایران را یک رژیم یاغی خواند که ضمن تهدید جهان، علیه مردم خود نیز فشارهایی را اعمال می‌کند. وی گفت مردم ایران به دنبال تغییر هستند و از دولت جمهوری اسلامی ایران می‌خواهد که به حقوق مردم خود احترام بگذارد.
رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت: ایران کشوری با فرهنگ بسیار غنی است و مردم ایران می‌خواهند به ریشه‌های اصیل خود بازگردند و پیشرفت کنند.

ترامپ درباره شیوه سیاسی رهبران رژیم اسلامی ایران گفت که آنان دیکتاتوری را در پشت پوشش دموکراسی به نمایش گذاشته اند؛ آنان به جای خرج کردن ثروت کشور برای رفاه مردم خود، مردم کشور را قربانی می کنند و پول‌ها را روانه حماس و حزب الله می کنند تا به کشورهای دیگر حمله کنند. او گفت که ثروت ایران متعلق به مردم ایران است، اما این ثروت متأسفانه صرف تروریست ها در سوریه و یمن می‌شود.

دونالد ترامپ در سخنان خود دولت و رژیم جمهوری اسلامی ایران را مورد خطاب قرار داد و از آنها خواست که به دنبال مرگ و خشونت نروند و حمایت از تروریسم را متوقف کنند.

تلگرام آفتابکاران

Print Friendly, PDF & Email