کاخ سفید و پنتاگون در اندیشه تدوین استراتژی جدیدی در مورد حکومت ایران هستند.

یک روزنامه روسی نوشت: کاخ سفید و پنتاگون در اندیشه تدوین استراتژی جدیدی در مورد حکومت ایران هستند.

به گزارش «انتخاب» به نقل از روزنامه روسی ایزوستیا، دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، استراتژی جدیدی را در رابطه با ایران تدوین می کند. انتظار می رود که تا پایان سال جاری، طرح این استراتژی ارائه شود.

منابع دیپلماتیک در آمریکا و چندین منبع در حزب جمهوری خواه در این خصوص معتقدند این مساله «با ضرورت تعیین دقیق و مفصل مشی دولت آمریکا در قبال تهران» در ارتباط است.

از آنجایی که طرح های افشا شده اخیر امریکا پیرامون افغانستان از سوی مخالفان سیاسی داخلی رئیس جمهور امریکا مثبت ارزیابی شده است، کاخ سفید امیدوار است که در قبال «طرح ایران» نیز با چنین واکنش مثبتی مواجه شود.

باید گفت که رئیس کنونی کاخ سفید بر خلاف باراک اوباما مدافع اتخاذ موضع بسیار تند علیه رژیم ایران است. در نتیجه دسیسه جویی های پیرامون خروج بالقوه آمریکا از توافق هسته ای تا زمان ارائه طرح این استراتژی همچنان محفوظ خواهد بود.

ریچارد وایتس، مدیر مرکز تحلیل نظامی و سیاسی در انستیتوی هیدسون، تصریح کرد که در حال حاضر، استراتژی جدید امریکا در قبال ایران در دست تدوین است که به احتمال زیاد، تا پایان سال جاری، ارائه خواهد شد.

به گفته او، مساله اصلی در طرح جدید واشنگتن پیرامون تهران این است که آیا امریکا از توافق هسته ای کناره گیری خواهد کرد یا خیر.

Print Friendly, PDF & Email