رئیس کمیته تحقیق و تفحص مجلس ازصند وق ذخیره فرهنگیان : خروج بدون بازگشت ۱۳هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان از بانک سرمایه

خانه ملت
کوچکی‌نژاد می‌گوید با احتساب جرایم، تاخیرها و سودها بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان از بانک سرمایه خارج شده و عودت داده نشده است.

جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به جلسه ارائه گزارش عملکرد مالی بانک سرمایه از سوی کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان به کمیسیون آموزش مجلس طی هفته گذشته، گفت: در این جلسه ضمن تشریح عملکرد مالی این بانک، کارشناسان و پژوهشگران نیز توضیحاتی از دلایل پیش آمدن مشکلات، میزان منابع بانک و اینکه چه افرادی سهامداران بانک بودند به کمیسیون ارائه دادند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گزارشات ارائه شده پس از بررسی از سوی کمیسیون آموزش و تحقیقات به صحن مجلس فرستاده می‌شود، افزود: با احتساب جرایم، تاخیرها و سودها، حدود ۱۳ هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان از بانک خارج شده و بازگشت نداشته است.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه ۷۰ درصد از این رقم مشکوک الوصول هستند یعنی مشخص نیست ۷۰ درصد این پول‌ها را چه افرادی دریافت کرده‌اند، گفت: کمیسیون به دنبال دعوت از مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه در سال‌هایی است که تخلف مالی صورت گرفته است که حدودا از سال ۹۰ تا ۹۴ می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email