اعتصاب غذای زندانیان سیاسی

شورای ملی مقاومت ایران

اعتصاب غذای زندانیان سیاسی -شماره  ۶
ایران:‌ زندانيان اعتصابي مردم ايران و جامعه بين المللي را به حمایت از دادخواهی خود فرا می خوانند
زندانیان سیاسی اعتصابی در زندان گوهردشت کرج با انتشار بیانیه یی عموم هموطنان را به همبستگی با حرکت حق طلبانه خود فراخواندند و از آنها خواستند که برای ایستادگی در مقابل خودسریها و قانون شکنی های استبداد دینی حاکم بر ایران یاری شان کنند . زندانیان مزبور که اکنون در سي امين روز اعتصاب غذاي خود هستند از تمامي مجامع و ارگانهاي حقوق بشري بين المللي خواستند از عموم زندانیان سیاسی و زندانیان اعتصابی بازدید کنند و برای دستیابی آنها به حقوقشان تلاش کنند.
زندانیان اعتصابی در این بیانیه می نویسند: «قريب به چهار دهه از سرکوب و تجاوز و تعدي به حقوق انساني مان مي گذرد. هم اکنون ما و بعضي از برادران هم بندمان در گذر از ۷۰سالگي در زندان،‌ شاهد تجاوز آشکار به حقوق زندانيان سياسي و عقيدتي و زورگويي دست اندرکاران و سرکردگان دستگاه قضاييه،‌ اطلاعات و زندانبانان اين حاکميت هستيم. ما زندانيان بي پناه با استقبال از پر خطرترين رفتارهاي مأموران، و شکنجه در زمان انتقال به انفرادي و تنها با مقاومت و ايستادگي، دست به اعتصاب غذا زده و ما همگي در اين حرکت حق طلبانه با هم متحد هستيم» .
اعتصابیون سالن ۱۰بند ۴زندان گوهردشت که در شرایط بحرانی به سر می برند، در افشای دژخیمانی که این توطئه و طرح جنایتکارانه را علیه جان زندانیان سیاسی به مورد اجرا گذاشته اند، می نویسند: «کساني که حداقل الزامات زندگي ما زندانيان را، که با هزينه هاي خودمان تأمين و خريداري شده بود، را غارت کرده و به يغما برده اند، ماموراني همچون پاسدار تروريست محمد مرداني رئيس زندان گوهردشت کرج موسوم به رجايي شهر، قبادي، معاون زندان، سرگرد زلفعلي، فرمانده گارد سرکوبگر زندان، يوسف مردي سرکرده حفاظت اطلاعات و باقري سرکرده پاسياري، و همچنين عظيمي معاون حفاظت اطلاعات سپاه در زندان بودند که بايستي در روز موعود در کنار دستوردهندگان خويش،‌ در دادگاههاي مردمي و بين‌المللي پاسخگوي اين همه جنايت باشند».
زنداني سياسي شاهين ذوقي تبار از زندانيان سياسي اعتصابي نیز با انتشار نامه یی تاکید کرد: «من و دیگر زندانیان سیاسی تا اخرین قطره خون خود و تا قبول درخواستهایمان به اعتصابمان ادامه می دهیم. آيندگان هم از رژیم آخوندي به عنوان جنایتکار تاریخ مثال خواهند زد. رژیمی که هزاران نفر را در دهه شصت و به خصوص در سال ۶۷ قتل عام کرد و سالها است که با زندانیان عادی مانند برده برخورد می کند وبه سرکوب مردم برای بقای خود ادامه می دهد».
زندانيان سياسي اردبيل در همبستگي با زندانيان اعتصابي در گوهر دشت يك اعتصاب غذاي يك هفته یي اعلام كردند. علی معزی، زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ و آرش صادقي از زندانیان بند ۳۵۰ اوين نیز طي بيانيه هايي از زندانيان اعتصابي در گوهردشت حمايت كردند.
دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران
۶شهريور ۱۳۹۶(۲۸ اوت ۲۰۱۷)


اطلاعیه اعتصاب غذای زندانیان سیاسی-شماره ۷
اعتصاب غذا وآکسیونهاي ايرانيان در شهرهای مختلف جهان در همبستگی با زندانیان سیاسی اعتصابی
ایرانیان آزاده و هواداران و حامیان مقاومت ایران در همبستگی با زندانیان اسیاسی اعتصابی در زندان گوهردشت تظاهرات و آكسيونهاي اعتراضي در شهرهای مختلف جهان از جمله در لس آنجلس (آمريكا ) برلین و هامبورگ (آلمان)، لندن (انگلستان)، استكهلم و يوتوبوري (سوئد)، اسلو (نروژ)، كپنهاگ، آرهوس (دانمارك)، دنهاق (هلند)، تورنتو، اتاوا، ونكور (كانادا) برگزار كردند.
آکسیون هواداران مقاومت در شهر لس آنجلس در روز شنبه ۲۸ مرداد (۱۹ اوت) در مقابل ساختمان فدرال بيلدينگ برگزار شد. در اين آكسيون که شماری از اعضای شورای ملی مقاومت شرکت داشتند و آقاي فيلابي و امير آرام سخنراني كردند همچنين بیانیه همسبتگی با زندانیان اعتصابي توسط يك گروه از زندانيان سیاسی سابق اعلام شد.
در برلین در روز ۴ شهریور (۲۶اوت)، ایرانیان آزاده در مقابل دروازه براندنبورگ دست به اعتراض زدند. تجمع کنندگان که شماری از آنها در اعتصاب غذا بودند، مراجع مدافع حقوق بشر و وجدانهای بیدار را به دفاع از زندانیان اعتصابی در زندان گوهردشت فراخواندند. جوامع ايراني شرکت کننده طی بیانیه یی از دولت المان خواستند که در قبال این بیعدالتی سکوت نکنند و برای جلوگیری از جنایتی که رژیم آخوندی در حال رقم زدن آن است، دست به اقدام بزنند.
لئو داتسن برگ، عضو سابق هيأت رئيسه دموكرات مسيحيان در مجلس فدرال آلمان، در این گردهمایی گفت: «ديكتاتوري تهران ضعيف است، در محاصره بحرانها به سر مي برد و مورد تنفر مردم قرار دارد. اين ضعف را مي خواهد با قدرتنمايي در قبال زندانيان سياسي بي حفاظ و بي دفاع بپوشاند».
شرکت کنندگان از دولت آلمان و اتحاديه اروپا خواستند برای تشکیل یک كميته تحقيق از سوي ملل متحد درباره قتل عام ۳۰هزار زنداني سياسي در سال ۶۷ و محاكمه و مجازات مسئولان اين جنايت بزرگ اقدام كند. اجرای نمایش اعدام جمعی که توسط شماری از جوانان اجرا شد، حاضران در این تجمع را تحت تاثیر بسیار قرار داد.
هواداران مقاومت در هامبورگ با اعتصاب غذای یکروزه به حمایت از زندانیان اعتصابی پرداختند در این اکسیون بیانیه كميته آلماني همبستگي با ايران آزاد، در همبستگی با زندانیان اعتصابی گوهر دشت قرائت شد
در اکسیون اعتراضی حامیان مقاومت در اسلو (نروژ ) آقاي پرویز خزايي نماینده شورای ملی مقاومت در کشورهای نوردیک طی سخنانی حمایت و همبستگی مقاومت ایران را از مقاومت زندانيان سياسي اعتصابی اعلام كرد.
در کانادا هواداران مقاومت در شهرهای تورنتو، اتاوا ، ونكور در حمایت از این زندانیان اعلام اعتصاب غذاي يك روزه كردند. آنها با در دست گرفتن مشعل و عکسهای زندانیان مقاومت آنان را گرامی داشتند.
در دنهاق (هلند) هموطنان آزاده علاوه بر ميزكتاب در روزهاي مختلف هفته، در اکسیونی که در روز شنبه برگزار شد تصاویر زندانیان را به گردن داشتند در همبستگی با زندانیان اعتصاب غذا کردند.
در لندن (انگلستان) ایرانیان آزاده در حالیکه تصاویر زندانیان اعتصابی را به گردن داشتند، با برگزاری میز کتاب به افشاگری در مورد تشدید فشار و سرکوب زندانیان پرداختند.
در استکهلم (سوئد) ایرانیان آزاده در حمایت از جنبش دادخواهی و زندانیان سیاسی نمایشگاه برپا کردند و دست به اعتصاب غذا زدند. در يوتبوري نيز نمايشگاهي در حمایت از زندانیان اعتصابی برگزار شد . هواداران مقاومت در شهرهاي مالمو و بروس و هرانسان در سوئد و كپنهاك وآرهوس در دانمارک آكسيونهاي اعتراضي و نمايشگاههاي عكس در همبستگي با زندانيان اعتصابي برپا كردند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۶ شهریور ۱۳۹۲ (۲۸ اوت ۲۰۱۷)

Print Friendly, PDF & Email