مشاور ترامپ: در زمینه تحریم‌ها با حزب‌الله لبنان مماشات نخواهد شد

همزمان با بالا گرفتن شایعات درباره اصلاحات کلی قانون تحریم‌های مالی آمریکا علیه حزب‌الله، کاخ سفید همه این شایعات را رد و تاکید کرد که در زمینه تحریم‌ها با حزب‌الله هیچ‌گونه مماشاتی صورت نخواهد گرفت.

ولید فارس، مشاور سیاست خارجی و مبارزه با تروریسم کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در گفتگوی اختصاصی با هاجر كنيعو خبرنگار بخش اقتصادی «العربیة.نت» تاکید کرد که موضع قانونگذاران آمریکایی در سنا و کنگره این کشور درباره حزب‌الله ثابت است و آنها تحریم‌های مالی جدیدی برای تحریم و خشکاندن منابع تامین مالی حزب الله وضع خواهند کرد. به گفته ولید فارس این تحریم‌ها، در زمینه تحریم‌های مالی وضع شده علیه یک سازمان تروریستی “بی‌سابقه” خواهد بود

ولید فارس مشاور سابق ترامپ

ولید فارس در ادامه گفت: «موضع آمریکا در مقابله با حزب‌الله و طرف‌هایی که با حزب‌الله مراودات سیاسی و مالی دارند، به سیاست داخلی لبنان و به هیات‌های رسمی لبنان که به بهانه آنچه توازن سیاسی در لبنان می‌خوانند به واشنگتن آمده و خواستار تعدیل قانون تحریم‌های حزب‌الله شدند، ارتباطی ندارد.»

بانک مرکزی لبنان و دولت این کشور تلاش‌های زیادی کردند که با اعمال فشار بر سیاست‌مداران آمریکایی و تحت پوشش مطالبه ایجاد توازن میان موضع جدی آمریکا در قبال حزب‌الله و ضرورت محافظت از ثبات لبنان، قانون تحریم‌های آمریکا علیه حزب‌الله را ناکام بگذارند. مشاور سیاست خارجی و مبارزه با تروریسم کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ در این‌باره تاکید کرد که اعضای کنگره آمریکا به خوبی از این موضوع اطلاع دارند که هر کسی با هدف کاهش دادن این تحریم‌ها به واشگنتن سفر می‌کند، از سوی حزب‌الله لبنان به این کار مامور شده است؛ حزب‌اللهی که تحت حمایت ایران بوده و واشنگتن آن را به عنوان یک سازمان تروریستی رده‌بندی می‌کند.

هاجر کنیعو خبرنگار بخش اقتصادی العربیه‌ نت

همگان بر این موضوع اتفاق نظر دارند که انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا، آغاز دوران جدیدی در مبارزه با تامین مالی تروریسم به شمار می‌رود. ترامپ در نشست آمریکایی اسلامی ریاض تاکید کرد: «اعلام می‌کنم که ملت‌ها توافقی درباره منع تامین مالی تروریسم امضاء کردند که از سوی مرکزی به نام “مرکز مقابله با تامین مالی تروریسم” به رهبری مشترک آمریکا و پادشاهی عربی سعودی عمل خواهد کرد. من از کشورهای شورای همکاری خلیج نیز تقدیر می‌کنم که امکان استفاده از کشورهایشان، به عنوان پایگاه مالی ترویسم را منع کرده و حزب‌الله را سال گذشته به عنوان یک سازمان تروریستی رده‌بندی کردند. پادشاهی عربی سعودی نیز این هفته به ما پیوست و یکی از رهبران بلندپایه حزب‌الله را تحریم کرد.»

Print Friendly, PDF & Email