نماینده آمریکا در سازمان ملل: ایران تاریخچه آشکاری از دروغگویی درباره برنامه‌ اتمی دارد

نماینده ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل طی نخستین اظهارنظر خود پس از بازگشت از مقر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جمع خبرنگاران جمهوری اسلامی ایران را متهم به دروغگویی درباره برنامه اتمی‌اش کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز جمعه ۲۵ اوت گفت که جمهوری اسلامی ایران تاریخچه آشکاری از دروغگویی درباره برنامه‌های اتمی‌اش دارد.

نیکی هیلی پس از بازگشت به نیویورک در پی سفر اخیر خود به وین و ملاقات با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای در نشستی خبری این اظهارات را بیان کرد.

او گفت، «من به خوبی به آژانس اطمینان دارم، اما آژانس با کشوری مواجه است که تاریخچه آشکاری از دروغگویی و ادامه فعالیت مخفیانه اتمی دارد.»

هیلی همچنین با قدردانی از اقدامات آژانس اتمی جهت راستی‌آزمایی پیابندی ایران به برجام در ادامه افزود که «ایران اجازه دسترسی به مراکز نظامی را نمی‌دهد.»

دولت ترامپ که توافقنامه هسته‌ای با ایران را توافقی بد می‌داند با شک و تردید به پایبندی تهران به این توافقنامه می‌نگرد و معتقد است که جمهوری اسلامی روح توافق هسته‌ای را نقض می‌کند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل روز چهارشنبه در پی دیدار با یوکیا آمانو دبیر کل آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای در صفحه توئیتری خود نوشت، «با سؤلات بسیاری درباره توافقنامه ایران به وین رفتیم. پاسخ‌های خوبی دریافت کردیم، اما همچنان تردیدها و نگرانی‌های زیادی داریم.»

Print Friendly, PDF & Email