بحرین: یک هسته تروریستی وابسته به ایران متلاشی شد

وزارت کشور بحرین روز پنجشنبه ۲۴ اوت ۲۰۱۷ از متلاشی کردن «یک هسته تروریستی» متشکل از ۱۰ نفر خبر داد.

به گزارش العربیه به نقل از بیانیه وزارت کشور بحرین، این هسته به یکی از محکومین این کشور که به ایران پناه برده وابسته است.

طبق بیانیه وزارت کشور بحرین، این هسته تروریستی با شخصی به نام علی احمد داود ۳۱ ساله که یکی از رهبران گروه موسوم به «سرایا الاشتر» در ارتباط بوده است.

دولت بحرین تابعیت علی احمد داود را به دلیل اقدامات تروریستی لغو کرد.

علی احمد داود به اتهام «دست داشتن در چند اقدام تروریستی» دو بار محکوم شده است. او در یک پروند به حبس ابد و در پرونده دیگری به ۱۵ سال زندان محکوم شده است.

در بیانیه وزارت کشور بحرین آمده است که علی احمد داورد در قتل چند تن از نیروهای پلیس بحرین محکوم شده است، با شخصی به نام مرتضی سندی وابسته به سپاه پاسداران ایران در ارتباط است.

طبق بیانیه وزارت کشور بحرین ۷ تن از اعضای این هسته تروریستی که یکی از آنها زن است، دستگیر و بقیه اعضای آن تحت تعقیب نیروهای امنیتی این کشور هستند.

وزارتخانه بحرین همچنین اعلام کرد در نیروهای امنیتی این وزارتخانه در عین تحقیق و جمع آوری اطلاعات، مقادیری از اسلحه، و مواد منفجره در روستاهای «دمستان»، «كرزكان»، «مالكيه» و«دار كليب» دست پیدا کردند از این مواد که خانه‌‌ای ذخیره شده بود، برای تولید بمب‌های دستی استفاده می‌شد.

Print Friendly, PDF & Email