كابينه روحاني در مجلس ارتجاع تأكيد روحاني، وزیران او و مجلس آخوندي بر سرکوب، صدور تروریسم، و مداخلات تجاوزکارانه

شورای ملی مقاومت ایران

در جریان گرفتن رأی اعتماد برای محمود علوی وزیر مافیای اطلاعات کابینه روحانی، مقامات رژیم به نقش اطلاعات نظام ولایت فقیه در صدور تروریسم و مداخلات جنگ افروزانه و تجاوزکارانه در سوریه و عراق اعتراف کردند.
علاءالدين بروجردي، رئيس کميسيون امنیت ملی و سياست خارجي مجلس آخوندی با اذعان به مداخلات جنايتكارانه رژيم آخوندي در منطقه گفت آنچه در سوريه، عراق، لبنان و همه منطقه اتفاق افتاد «نشان دهنده اينست كه جمهوري اسلامي ايران يك تنه حريف همه قدرتهاي بزرگ دنياست».
عزیز اکبريان نماینده مجلس از باند خامنه ای گفت: به عنوان كسي كه ۲۷سال در سپاه بوده مي گويم: «ما دشمنانمان را بايد در خارج از مرزها زمين گير كنيم كه وزارت اطلاعات با همكاري سپاه موفق به اين امور شده است».
علی مطهری، نایب رئیس مجلس، در مورد گسترش اطلاعات سپاه پاسداران و فقدان هرگونه کنترل بر عملکرد فزاینده آن گفت:‌ «دايره كار اطلاعات سپاه وسيعتر شده و به موضوع رسانه ها و مطبوعات و خبرنگاران يا موضوع دانشگاهها و دانشجويان و نشريات دانشجويي و مانند اينها گسترش پيدا كرده و … بهانه های حقوق بشری نیز به دست دشمنان .. داده است». او اعتراض عليه نقض حقوق بشر در ايران را «یك معضل سیاسی امنیتی كشور» توصيف كرد كه در چند سال اخیر آسیبهایی به نظام وارد كرده است (تلويزيون رژيم-۲۵مرداد۹۶).
سر دژخیم علوی با كرنش تهوع آور در مقابل خامنه اي گفت : ما به «اختياراتي که از سوي مقام منيع ولايت فقيه واگذار مي شود پايبند هستيم, تمکين مي کنيم, احترام مي کنيم و براي کاهش اختياراتمان از اين مسير, کوچکترين واکنشي نشان نمي دهیم. اگر مقام معظم رهبري, تمام اختيارات وزارت اطلاعات رو به نهادهاي ديگري واگذار کنند دست ادب و تمکين به سينه مي گيريم و آن را مي پذيريم. به دستگاههایی که از اختیارات اینچنین نیز برخوردار هستند، احترام می گذاریم… تعامل امروز بین وزارت اطلاعات و دستگاههای دخیل در امر اطلاعات از جمله در اطلاعات سپاه در حد خوبی است».
روحانی هنگام معرفی وزیران به ستايش از سردژخيم عليرضا آوايي وزیر پيشنهادي دادگستری و وزیر دادگستری قبلی که هر دو از اعضای کمیته های مرگ در قتل عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ هستند، پرداخت و وقيحانه آنها را مدافع حقوق بشر و معتدل معرفي كرد. روحاني گفت با پورمحمدي «قبل از دولت هم رفاقت داشتیم و هر جا بودند خادم بودند و خدوم بودند. در وزارت دادگستری مسؤلیتهای خودشون را به خوبی ایفا کردند. او نقش خود را در زمینه حقوق شهروندی، حقوق بشر و در زمینه مبارزه با فساد توی این دولت … ایفا کردند». او در مورد آوايي جلاد نيز گفت «فرد معتدلی است. هر وقت آوایی چیزی می گفت برای ما اطمینان آور بود، زیرا به روحیه اعتدالگری وی اعتقاد داشتیم» (‌تلویزیون رژيم-۲۲ مرداد).
روحانی به دنبال افشاي گسترده پورمحمدي به عنوان یکی از بیرحم ترین جلادان قتل عام ۶۷ در سطح داخلي و بين المللي ناگزير او را با علیرضا آوایی عضو كميته هاي مرگ در خوزستان جايگزين كرد (اطلاعيه شوراي ملي مقاومت-۱۷مرداد۱۳۹۶).
بنا به گفته شاهدان به دستور آوايي در محوطه‌ پرت افتاده‌ در پشت حیاط خلوت زندان یونسکو دزفول، زندانیان نوجوان و زیر ۱۸سال را در گروههای دو – سه نفره اعدام می شدند. اين سردژخيم در مهر۱۳۹۰ (اكتبر۲۰۱۱) در فهرست تحريمهاي اتحاديه اروپا قرار گرفت.
دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران
۲۶مرداد ۱۳۹۶ (۱۷ اوت ۲۰۱۷)

Print Friendly, PDF & Email