کابینه روحانی، كابينه شكنجه گران، جلادان، پاسداران و گروگانگيرها

كابينه اي كه حسن روحاني در روز ۱۷ مرداد به مجلس رژیم ارتجاع معرفي کرد، مشتي پاسدار، گروگانگير، جلاد و شكنجه گر هستند كه بيشترين نقش را در جنگ، سركوب، قتل عام و صدور تروريسم و بنيادگرايي و كشتار مردم منطقه داشته اند.
نگاهي به كارنامه شماري از وزراي جديد روحاني نشان ميدهد كه همچنانكه مقاومت ايران در اطلاعيه ۳۰ ارديبهشت۱۳۹۶ پس از نمايش انتخابات اعلام كرد «در دوره دوم روحاني ویرانی‌های عظیم اقتصادی و اجتماعی و سركوب و اختناق سياسي ادامه دارد. روحانی، نه ‌مي‌خواهد و نه ‌می‌تواند در بنیادها و ساختار و رفتار این رژیم عقب‌مانده‌ي ضد تاريخي، تغيير جدي ايجاد كند. … از كسي كه در ۳۸ سال گذشته در سركوبي و جنگ‌افروزي در مقامهاي درجه اول امنيتي و نظامي همين رژيم خدمت كرده و از همان اوائل خواهان به دار كشيدن توطئه‌گران در نماز جمعه بوده است، بيش از اين نبايد انتظار داشت»…
يكي از اعضاي جديد كابينه روحاني محمد جواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري ارتباطات است. او دژخيمي است كه از ۲۱ سالگي در وزارت اطلاعات به بازجويي و شكنجه و سانسور اشتغال داشته است و در قيام ۱۳۸۸ به منظور كنترل و قطع ارتباطات قيام كنندگان به معاونت فنی و مدیر کل شنود وزارت اطلاعات منصوب شد. او با گسترش بخش شنود نقش ویژه اي در دستگیری تظاهر كنندگان و سرکوب قیام ايفا کرد.
روحاني با انتصاب آذري جهرمي مذبوحانه تلاش ميكند، از گسترش نفوذ مقاومت ايران در درون جامعه جلوگيري كند. جهرمي روز ۲۶ تيرماه امسال در پست معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: «ما هفته ای ۳۳۰۰ کانال را به صورت مسدود شده اعلام می کنیم و ماهی بیش از ۱۳ هزار کانال را می بندیم, ما دو سال است که در حال پایش این کانال ها هستیم که همه موضوعات از اخلاقی تا دینی و اعتقادی و حتی سیاسی را شامل می شوند…. اینکه گفته می شود کانال مجاهدين و غیره باز است درست است و به تعبیر رهبری اینها قتل گاه جوانان کشورمان هستند, مجاهدين از طریق تلگرام و شبکه های اجتماعی موضوعات مورد نظر خود را به سرعت منتشر می کنند»(سايت باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به سپاه پاسداران).
همزمان دبیر ”کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه” گفت: سازمان مجاهدين در داخل کشور به قالب شبکه های اجتماعی آزادانه تبلیغ می کند و برای جوانان کشورمان تولید محتوا می کنند؟ …. در حقیقت همین کانالها اساس کشور را به هم ریخته اند…. ما در فضای مجازی خوار و ذلیل شده ایم»(سايت باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به سپاه پاسداران).
وزير دفاع جديد روحاني يك بسيجي جنايتكار به نام امير حاتمي است كه به نوشته رسانه هاي حكومتي از ابتداي حكومت آخوندها يعني از ۱۳-۱۲ سالگي، يك عضو فعال بسيج بوده و به سركوب و كشتار اشتغال داشته است و جزو بسيجياني و پاسداراني بوده كه رژيم وارد ارتش كرد تا بتواند آنرا كنترل كامل آنرا بدست گرفته و به همين خاطر بسرعت در سلسله مراتب ارتش ارتقا پيدا كردند. او نقش فعالي در سركوب و دستگيري و اعدام پرسنل انقلابي و ميهن پرست ارتش داشته است.
حاتمي نقش فعالي در مقابله با مجاهدين در عمليات فروغ جاويدان داشت و به نوشته رسانه هاي حكومتي ”حضوری فعال و موثر در مبارزه با گروهک‌های ضدانقلاب و مجاهدين و تیم‌های نفوذی در مناطق عملیاتی شمال غرب و غرب کشور داشته” است. به همين خاطر خامنه اي به او تقدير نامه داده است. در سال ۱۳۷۷ خامنه اي با دو درجه ترفيع به حاتمي در ۳۲ سالگي درجه سرتيپي داده و او را به سمت معاون اطلاعات فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب كرد.
حبيب الله بيطرف وزير جديد نيروي روحاني عضو هيات مركزي ۶ نفره دانشجويان خط امام و از مسئولان اشغال سفارت آمريكا در سال ۱۳۵۸ و به گروگان گرفتن ديپلماتهاي آن بود. او از سازماندهندگان اوليه جهاد سازندگي و عضو سپاه پاسداران است كه در جنگ ضد ميهني و به كشتن دادن جوانان و كودكان ايراني نقش فعالي داشته است.
محمد شريعتمداري، وزير جديد صنعت، معدن و تجارت، از ابتداي حاکمیت استبداد دینی از بالاترین مسئولان سرکوب و غارت و چپاول بوده است. او در ایجاد و سازماندهی ارگان سرکوب موسوم به «کمیته های انقلاب» نقش فعالي داشت و از تشكيل دهندگان وزارت اطلاعات بود و در سال ۱۳۶۳ به معاونت این وزارتخانه منصوب شد. او همچنين معاونت نظارت و حسابرسی دفتر خامنه ای، عضویت هیأت امناء اموال در اختیار ولی فقیه، مسئولیت ”ستاد اجرایی فرمان خميني” عضویت در هیات امنای ”آستان قدس حضرت عبدالعظیم” و عضویت در هیات امنای ”بنیاد شهید” را در كارنامه خود دارد. ستاد اجراي فرمان خميني يك كارتل عظيم اقتصادي است كه در اختيار شخص خامنه اي است و سرمايه آن ۹۵ ميليار دلار است كه اساسا از مصادره اموال مخالفان رژيم گردآوري شده است.
يكي ديگر از وزراي جديد روحاني سردژخيم عليرضا آوايي وزير دادگستري اوست كه از مسئولان قتل عام سال ۱۳۶۷ در استان خوزستان است كه با سردژخيم مصطفي پور محمدي تعويض شده است.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ (۹ اوت ۲۰۱۷)

Print Friendly, PDF & Email