سفیر سعودی در واشنگتن: آمریکا و متحدان متوجه ابعاد خطر ایران هستند

شاهزاد خالد بن سلمان بن عبدالعزیز، سفیر پادشاهی سعودی در آمریکا، دوشنبه ۷ اوت در اولین مصاحبه رسانه‌ای خود پس از منصوب شدن به این مقام، به روزنامه آمریکایی واشنگتن پست گفت ایالات متحده آمریکا و همپیمانان این کشور متوجه هستند که «چقدر خطر ایران برای امنیت بین المللی بزرگ است و حاضرند سیاست‌های توسعه طلبانه این کشور را مهار کنند».

سفیر پادشاهی سعودی در آمریکا روابط دو کشور را بسیار قوی توصیف کرد و گفت این روابط از زمان رسیدن دونالد ترامپ به ریاست‌جمهوری آمریکا، بهتر شده است.

شاهزاده خالد به لیلی ویمات سردبیر ارشد واشنگتن پست گفت: «در دولت جدید ترامپ روابط دو کشور بسیار بهتر شده است. به نظر من رییس جمهوری ترامپ مصمم است تا با متحدان این کشور در منطقه برای مقابله با توسعه طلبی و تروریسم ایران همکاری کند».

در این مصاحبه مسائل بسیاری همچون سوریه، یمن، جبهه عراق و هشدار در باره تاثیر منفی ایران مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

شاهزاده خالد گفت: «فرقه‌گرایی همیشه منجر به تروریسم می‌شود. با شهروندان سنی و شیعه در عراق باید به یکسان رفتار شود. ایران مایل است تا فرمانروای عراق شود. ما از استقلال عراق حمایت می‌کنیم».

شاهزاده خالد برادر کوچکتر شاهزاد محمد بن سلمان، نایب پادشاه سعودی است و خلبان جنگنده اف- ۱۶ می باشد و از پایگاه نیروی هوایی کلمبوس در ایالت می‌سی‌سی‌پی فارغ التحصیل شده است. او در سال ۲۰۱۴ در ائتلاف بین المللی ضد داعش به عنوان خلبان جنگنده شرکت داشته است.

Print Friendly, PDF & Email