ژنرال اچ آر مک مستر در گفتگو با شبکه تلویزیونی ام اس ان بی سی رژیم ايران را به نقض برجام متهم کرد

مشاور امنیت ملی کاخ سفید، رژیم ايران را به نقض برجام متهم کرد

ژنرال اچ آر مک مستر در گفتگو با شبکه تلویزیونی ام اس ان بی سی

مجری شبکه پرسید: آیا گزارشهای منتشر شده درست است مبنی بر اینکه رئیس جمهور ترامپ خواهان خروج از توافق هسته ای با حکومت ایران است؟ مک مستر در پاسخ گفت: «رئیس جمهور ترامپ به شدت به این توافق بدبین است زیرا این توافق، بدترین توافق است. از بسیاری جهات، این توافق بدترین توافقی است که تاکنون حاصل شده است زیرا این توافق به رژیم حاکم بر ایران پاداش داد و پول کلانی را در ابتدای کار در اختیار آن قرار داد . اتفاقی که رخ داد این بود که آنها بلافاصله به نقض روح این توافق مبادرت کردند.

این مقام ارشد آمریکايی افزود: این توافق برای جلوگیری از دستیابی این رژیم (به تسلیحات هسته ای) بود یعنی همان رژیمی که شمار بسیار زیادی از انسان ها را در منطقه خاورمیانه و فراتر از آن قربانی کرده است زیرا این رژیم حامی عمال نیابتی بیرحمش است و از رژیم اسد حمایت می کند که مردم سوریه را با تسلیحات شیمیایی هدف قرار داده و شمار بسیار زیادی از مردم سوریه را کشتار کرده است و این رژیم حامی حزب الله و حماس است. این کارها سبب بروز هرج و مرج بسیار زیاد در منطقه شده است.

وی ادامه داد: رژیم ایران از شبه نظامیان حوثی در یمن نیز حمایت می کند. هدف از توافق هسته ای جلوگیری از دستیابی این رژیم به تسلیحات هسته ای بوده است و درعین حال اینکه، رفتارهای آن، معتدل شود اما آنها دقیقا برعکس این کار را انجام داده اند. این رژیم به رفتارهای بی ثبات کننده اش در سراسر منطقه، شدت بخشیده است. رئیس جمهور ترامپ با شدت در این خصوص موضع گرفته است. تمرکز اصلی سخن ایشان آن است که حکومت ایران روح توافق را نقض کرده است.

مجری شبکه در ادامه به موضوع حزب الله و گزارش نیوزویک درباره این گروه اشاره کرد که در آن آمده است: رئیس جمهور ترامپ و دولت او درباره تروریسم و حزب الله، غفلت دارند. آیا چنین است؟ مک مستر گفت: نه من فکر می کنم چیزی که ما در ماهها و سالهای اخیر درباره حزب الله شاهد آن بوده ایم، بر اساس فعالیت این گروه در سوریه بوده است. حزب الله واقعا چیست؟ آیا آنها نماینده واقعی جمعیت شیعه لبنان اند؟ یا اینکه آنها ابزار سپاه پاسداران ایران هستند؟ و من می گویم انها نماینده رژیم ایران و مشخصا سپاه پاسداران هستند.

Print Friendly, PDF & Email