واکنش تند روسیه به تحریم‌های اتحادیه اروپا

روسیه,  اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا روز جمعه تحریم های جدیدی را علیه روسیه به ویژه علیه معاون وزیر انرژی و سه شرکت این کشور اعمال کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از بروکسل، اتحادیه اروپا روز جمعه تحریم هایی را علیه سه شهروند دیگر روس، از جمله آندری چرزوف معاون وزیر انرژی این کشور، و سه شرکت روسی به سبب انتقال توربین های ساخت شرکت زیمنس آلمان به شبه جزیره کریمه اعمال کرد.

همچنین یوگنی گرابچک رئیس یکی از بخش های وزارت انرژی روسیه نیز از سفر به اتحادیه اروپا منع شد و دارایی های وی در این اتحادیه بلوکه خواهد شد.

اتحادیه اروپا همچنین اعلام کرد شرکت های تحریم شده شامل دو شرکت پیمانکار زیمنس است که با نقض تحریم های اتحادیه اروپا، توربین های گاز را به شبه جزیره کریمه انتقال دادند.

از سوی دیگر وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد پس از تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه مسکو، این کشور حق اتخاذ اقدامات تلافی جویانه را برای خود محفوظ می دارد.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه مسکو خصمانه و بی اساس است.

وزارت امور خارجه مسکو در بیانیه خود گفت: مسئولیت این تصمیم از جمله هزینه های احتمالی برای شرکت زیمنس و دیگر شرکت های آلمانی و اروپایی فعال در روسیه، کاملا متوجه اتحادیه اروپا و دولت آلمان است.

از زمان پیوستن شبه جزیره کریمه به روسیه و جدا شدن آن از اوکراین در سال ۲۰۱۴ اتحادیه اروپا هرگونه فعالیت تجاری را در این شبه جزیره ممنوع کرده است.

Print Friendly, PDF & Email