حمله انتحاری در کابل دستکم ۸۰ کشته برجای گذاشت

انفجار یک خودروی انتحاری در محله دیپلماتیک شهر کابل

انفجار یک خودروی انتحاری در محله دیپلماتیک شهر کابل، دستکم ۸۰ کشته و بیش از ۳۰۰ زخمی برجای گذاشت.

به گزارش سرویس افغان رادیو اروپای آزاد، این انفجار صبح چهارشنبه دهم خرداد ماه در منطقه وزیراکبرخان کابل، نزدیک به کاخ ریاست‌جمهوری افغانستان و محله‌ای که بیشتر سفارت‌خانه‌ها و دفاتر خبرگزاری‌های خارجی در آن قرار دارد، رخ داده است.

خبرگزاری فارس نیز گزارش داده است که در این انفجار محل اقامت سفیر ایران در افغانستان و نیز دفتر نمایندگی صدا و سیمای جمهوری اسلامی آسیب دیده است.

به گزارش تسنیم در زمان انفجار تنها دو تن از کارکنان سفارت ایران در محل حضور داشتند که دچار «جراحت‌های سطحی» شدند. بنابراین گزارش سقف‌های کاذب سفارت و شیشه‌های پنجره‌‌ها تخریب شده و به تاسیسات سفارت ایران آسیب رسیده است.

بصیر مجاهد، یک سخنگوی پلیس کابل گفته است که این انفجار در مقابل ورودی محافظت‌شده سفارت آلمان رخ داده است. با این همه وی تاکید کرده که به دلیل تعداد زیاد سفارتخانه‌ها و دفاتر خارجی در منطقه وی نمی‌تواند هدف اصلی این حمله را تعیین کند.
انفجار یک خودروی انتحاری در کابل،دستکم ۸۰ کشته و بیش از ۳۰۰ زخمی برجای گذاشت

یک منبع خبری به خبرگزاری رویترز گفته است که هنوز مشخص نیست که آیا کارکنان سفارت آلمان آسیب دیده‌اند یا خیر.

محله وزیراکبر خان، از جمله مناطق کابل به شمار می‌رود که به شدت تحت محافظت امنیتی نیروهای امنیتی و پلیس افغانستان قرار دارد.

بنابرگزارش‌ها در این انفجار دست‌کم ۳۰ خودرو آسیب دیده‌اند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است. ماه گذشته طالبان افغانستان اعلام کرد که عملیات بهاری آن آغاز شده و هدف این عملیات نیروهای نظامی خارجی در کشور هستند.

ارتش آمریکا حدود ۸۵۰۰ تن از نیروهای خود را در مناطق مختلف افغانستان مستقر کرده و بیش از پنج هزار نفر از نیروهای نظامی کشورهای عضو ناتو نیز در آن کشور حضور دارند.

Print Friendly, PDF & Email