تأكيدات رژيم به گسترش برنامه موشكي و افزايش اعدامهاي جمعي بلافاصله پس از نمايش انتخابات

پاسدار حاجی زاده، سرکرده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران، با اشاره به «امنیت» به عنوان «خط قرمز» نظام آخوندی گفت: «ما قدرت موشکی را افزایش می‌دهیم …ما توان دفاعی را قدم به قدم و پله به پله جلو می‌بریم». وي افزود «طی سالهای اخیر سومین کارخانه زیر زمینی تولید موشک در ایران توسط سپاه تأسیس شده است. ما در کنار صنایع دفاعی وزارت دفاع به توسعه توان موشکی ادامه خواهیم داد» (خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران- ۴ خرداد).
دو روز پیش از او نیز آخوند روحاني در اولين كنفرانس مطبوعاتي بعد از نمايش انتخابات گفت: «هر زمانی که از لحاظ فنی نیاز به تست موشک داشته باشیم تست خواهیم کرد. برجام را قبول کردیم تا قدرت دفاعی خودمان را تقویت کنیم». روحاني در اين كنفرانس وعده داد كه به جنگ افروزي در منطقه ادامه خواهد داد و گفت رژيم آخوندي از طریق دیپلماتهایش و مستشاران نظامی‌اش به دولتهاي عراق و سوريه کمک کرده و خواهد کرد.
بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه رژیم، نیز در همان روز گفت: «فعالیتهای موشکی ایران بخشی از سیاستهای کاملا دفاعی ایران است با قدرت تمام سیاستهای دفاعی خود را تقویت می کنیم».
پاسدار مسعود جزایری، معاون ستاد نیروهای مسلح رژیم، نیز گفت: «سیستم‌های دفاعی موشکی از اولویتهای کشورمان محسوب می‌شوند» (خبرگزاری حکومتی میزان -۳۱ اردیبهشت).
حسین نقوی حسینی، نماینده مجلس رژیم، گفت: «برای توسعه تکنولوژی موشکی مان هم با احدی مذاکره نمی‌کنیم… مجلس یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار برای تقویت بنیه نظامی اختصاص داد که جهش خیلی بزرگی محسوب می‌شود» (خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران-اول خرداد).
این مواضع آنهم دو روز پس از دو و دم انتخابات رژيم آخوندي نشانگر آن است که تغيير رفتار اين رژيم قرون وسطايي يك سراب است. او نه ‌مي‌خواهد و نه ‌می‌تواند در بنیادها يا حتي رفتار این رژیم تغيير جدي ايجاد كند. اين اظهارات همزمان با از سرگرفته شدن موج اعدامهاي جمعي در روزهاي اخير نشان مي دهد دور دوم روحاني نيز چيزي جز سركوب و كشتار در داخل و صدور تروريسم و جنگ افروزي به همراه نخواهد داشت.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۵ خرداد ۱۳۹۶ (۲۶مه ۲۰۱۷)

Print Friendly, PDF & Email