انفجار در کنسرت موسیقی پاپ در منچستر: تعداد زیادی کشته و مجروح

انفجار در کنسرت موسیقی پاپ در منچستر

انفجاری در یک سالن اجتماعات ۲۱هزار نفری در منچستر بریتانیا منجر به کشته شدن دست‌کم ۲۲ نفر  و زخمی شدن حداقل ۵۹ نفر شده است. پلیس منچستر می‌گوید که این احتمال وجود دارد که انفجار تروریستی باشد.

یکی از زخمی‌ها – تصویر از توئیتر

ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی، انفجاری در محل «منچستر آرینا» در حالی که کنسرتی در این سالن اجتماعات برقرار بود رخ داد. بیشتر حاضرین در محل نوجوانان و جوانانی بودند که برای کنسرت آریانا گراند، خواننده پاپ آمریکایی در این محل حاضر شده بودند.

«منچستر آرینا» با ظرفیت ۲۱ هزار نفر یکی از بزرگ‌ترین سالن‌های اجتماعات در بریتانیاست و بیم آن می‌رود که تعداد کشته‌ها بیش از ۲۲ نفر باشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز،  ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا‌ گفته است که پلیس احتمال می‌دهد که این واقعه یک حمله تروریستی باشد. تحقیقات پیرامون این موضوع ادامه دارد.

پلیس منچستر از طریق شبکه‌های اجتماعی از مردم منچستر خواسته که به محل انفجار نروند.

خانواده‌هایی که فرزندان‌شان در کنسرت بوده‌اند با انتشار تصاویر آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی در جست‌وجوی فرزندانشان هستند.

نیویورک تایمز نوشته است که طبق گزارش‌های تأییدنشده، آسیب‌ها نشان می‌دهد که یک بمب میخی در محل برگزاری کنسرت منفجر شده است.

بمب میخی یک نوع سلاح انفجاری غیرمتعارف و بیشتر دست‌ساز است که با افزون میخ‌های فلزی به بمب، بمب را حاوی ترکش‌های بسیار می‌کند. در اثر انفجار تعداد زیادی ترکش فلزی (در اینجا میخ یا قطعات فلزی کوچک) در منطقه انفجار پخش می‌شوند.

از بمب‌های میخی برای افزایش تلفات جانی استفاده می‌کنند.

اندی هولی که دختر و همسرش برای شرکت در کنسرت به محل رفته بودند به «بی‌بی‌سی» گفت که انفجار او را ۱۰ متر به هوا پرت کرده است:

«بلند که شدم روی زمین پر از بدن [زخمی] بود. قطعا یک انفجار بود. پر قدرت هم بود. در نزدیکی باجه بلیت در کنار در ورودی استادیوم منفجر شد.»

انفجار در لحظه‌ای رخ داد که کنسرت به پایان رسیده بود و بسیاری در حال ترک محل بودند.

ویدئویی که در توییتر منتشرشده حاضران در کنسرت را نشان می‌دهد که فریاد می‌زنند و در حال ترک محل برگزاری کنسرت هستند.

دوربین‌های مداربسته شهری صف آمبولانس‌ها را نشان می‌دهند که در اطراف «منچستر آرینا» مستقر شده‌اند.

پلیس یگان‌های ضد تروریستی را به محل فرستاده و مشغول تحقیقات است. اگر پلیس تایید کند که انفجار تروریستی است، این مرگبارترین حمله تروریستی در بریتانیا پس از از حملات سال ۲۰۰۵ توسط توسط چهار مسلمانان بریتانیایی در لندن است که در آن ۵۲ نفر کشته شدند.

Print Friendly, PDF & Email