پارگی مزمن تاندون پای زندانی سیاسی فاطمه مثنی به علت تاخیر در رسیدگی پزشکی

زندانی سیاسی فاطمه مثنی

كانون حمایت از خانواده جان باختگان و بازداشتی ها ۲۱اردیبهشت ۹۶: زندانی سیاسی، فاطمه مثنی که سال گذشته از ناحیه پا در زندان دچار آسیب شده بود با تاخیری دو و نیم ماهه به بیمارستان اعزام و پای وی گچ گرفته شد. وی که پس از بازگشت از بیمارستان از رسیدگی پزشکی کافی برخوردار نبود مدتی بعد، افزایش درد در ناحیه پا را به مسئولان بند گزارش کرد که با بی توجهی مسئولان بند و بهداری زندان روبرو شد، نهایتا پس از چند ماه تاخیر و تحمل درد، مرکز درمانی خارج از زندان پارگی مزمن تاندون و قصور مسئولین زندان در اعزام به موقع وی را مورد تایید قرار داد.
به گزارش خبرگزاری هرانا، فاطمه مثنی زندانی محبوس در بند زنان اوین با محکومیت ۱۵سال حبس، از سال گذشته که در محل هواخوری این بند دچار آسیب از ناحیه پا شد در سایه عدم رسیدگی پزشکی لازم، کماکان از آسیب دیدگی تاندون پا رنج می برد.
خانم مثنی پس از آسیب دیدگی به مدت یک هفته بدون هیچ گونه رسیدگی در بند، با درد شدید پا مواجه بود. نهایتا در بهداری زندان، پای ایشان آتل بندی شد. اما به دلیل ادامه درد و عدم بهبود، پس از دو ماه و نیم، به بیمارستان اعزام و بنا بر نظر پزشکان پایشان گچ گرفته شد.
بهمن ماه سال گذشته پس از ویزیت مجدد که در پی درد شدید پا انجام گرفت، ام آر آی اورژانسی تجویز شد. به دلیل کم کاری مسئولین جهت اعزام، هفته آخر اسفند ماه این آزمایش انجام و نتیجتا پارگی مزمن تاندون پا تشخیص داده شد.
به گفته پزشکان بیمارستان آسیب وارده به خانم مثنی به راحتی قابل پیشگری بود، رویداد آن از این منظر صرفا بخاطر کوتاهی پزشکان بهداری و مسئولین زندان اوین بوده است.
این عدم رسیدگی در زمان ریاست دکتر محمدی و عباس خانی در بهداری زندان اوین اتفاق افتاده است.
لازم به یادآوری است، فاطمه مثنی ۴۷ساله، مورخ ۹بهمن ماه سال ۹۱ توسط وزارت اطلاعات بازداشت و مدت ۷۵روز در سلول های انفرادی بند ۲۰۹ نگهداری شد. پس از بند ۲۰۹ به بند زنان منتقل و در تاریخ ۲۳دی ماه ۹۲ با تودیع وثیقه ۲۰۰میلیون تومانی موقتا آزاد شد.
خانم مثنی در شعبه ۲۶دادگاه انقلاب توسط قاضی احمدزاده همراه همسرش حسن صادقی با اتهام «بغی و محاربه از طریق هواداری از سازمان مجاهدین خلق» هر کدام به ۱۵سال حبس محکوم شدند. هشتم مهر ماه سال ۹۴ جهت اجرای حکم حبس بازداشت و مجددا به بند زنان منتقل شد.
در زمان بازداشت اولیه در سال ۹۱، پسر نوجوانش همراه آنها بازداشت شده بود.
در حال حاضر مغازه آقای صادقی و منزل مسکونی آنان مصادره شده، پسر ۲۱ساله و دختر ۱۳ساله وی بی سرپرست مانده‌اند.
خانم مثنی از مرخصی محروم بوده و از بیماری های کولیت روده و میگرن شدید عصبی نیز رنج می برد.
لازم به یادآوری است فاطمه مثنی برای نخستین بار، در دهه شصت در حالیکه فقط ۱۳سال سن داشت همراه خانواده اش مدت دو سال و نیم تحمل حبس کرده بود

Print Friendly, PDF & Email